Депутати хочуть заборонити в Україні рекламу вейпів і рідин для них - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.76
Депутати хочуть заборонити в Україні рекламу вейпів і рідин для них

Вейп допоміг багатьом відмовитися від сигарет.

Фото cloudfall.com.ua.

Депутати хочуть заборонити в Україні рекламу вейпів і рідин для них

В останній рік українська влада активно підключається до загальносвітової тенденції «зарегулювати» ринок електронних сигарет і рідин для них

Уже з початку наступного року в Україні набуде чинності закон, згідно з яким рідини для вейпів стануть підакцизними товарами. Як відзначають представники ринку, такі зміни обов'язково спровокують зростання цін. І якщо зараз середня вартість рідини для електронної сигарети в Інтернет-магазині cloudfall.com.ua виглядає відносно доступною для кожного, то вже в 2021 році ситуація може помітно змінитися.

Однак зупинятися на досягнутому законодавці не збираються. Не так давно у Верховній Раді з'явилася ще одна ініціатива, яка відноситься до регулювання ринку електронних сигарет. Тепер депутати хочуть заборонити в країні рекламу вейпів і рідин для них. Відповідний документ вже зареєстрований групою нардепів від партії «Слуга народу». Автори законопроекту пропонують внести зміни в 22 ст. Закону України «Про рекламу», в рамках яких в країні буде заборонено розміщення реклами електронних сигарет і призначених для них рідин. Текст документа з реєстраційним номером 4212 разом з пакетом супровідних документів до нього вже розміщені на офіційному сайті головного законодавчого органу країни.

Ухвалені зміни обов'язково спровокують зростання цін.

«Розробка даного проекту закону викликана необхідністю вдосконалити механізми державного управління та регулювання рекламної діяльності на території України, посилення заборон і обмежень щодо реклами електронних сигарет і використовуваних з ними рідин. Реалізація основних положень даного проекту закону в майбутньому посприяє обмеженню об’ємів споживання населенням країни електронних сигарет, особливо це стосується підлітків і молоді - груп населення, на яких реклама впливає найсильніше», - йдеться в тексті пояснювальної записки до нової ініціативи.

Так, законопроектом пропонується ввести в країні повну заборону на рекламу електронних сигарет, а також рідин для них. Як вважають ініціатори таких змін, реклама подібної продукції повинна бути замінена соціальною інформацією та антирекламою. Сам документ пропонує внести правки до відповідної статті закону «Про рекламу», розширивши дію закону на зазначену групу продукції.

Варто відзначити, що введення акцизів і спроба заборони реклами - далеко не перші ініціативи української влади в частині регулювання обігу електронних сигарет в країні. Наприклад, менш як місяць тому депутати Верховної Ради підтримали в першому читанні законопроект, що передбачає посилення відповідальності за продаж електронних сигарет і супутніх товарів неповнолітнім.