Зловлена рибка може обійтися дуже дорого
З квітня в Україні тимчасово забороняють риболовлю. Сума штрафу сягає 6800 гривень, за грубі порушення покарання може скласти до 3 років позбавлення волі
З 1 квітня по 9 червня в Україні вводиться заборона на ловлю всіх видів риби. Як повідомив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, відповідний наказ видало Держрибагентство України. Про це розповідає Вокруг Света.
Наказ погоджений з Інститутом рибного господарства Національної академії аграрних наук України. Виняток зроблено для любительського рибальства однією поплавковою вудкою з одним гачком на рибалку чи спінінгом, в світлий час доби, з берега в місцях, визначених обласними управліннями рибоохорони. При цьому потрібно суворо дотримуватися норм вилову — до 3 кілограмів риби в добу на людину. Риболовля в природних нерестовищах категорично заборонена.
При цьому потрібно суворо дотримуватися норм вилову — до 3 кілограмів риби в добу на людину
У зазначений період нересту також заборонено проводити днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт на землях водного фонду, добувати піщано-гравійні суміші, займатися розчищенням річок, берегоукріпленням, проводити змагання зі спортивного рибальства, займатися підводним полюванням. Пересування плавучих засобів (човнів), відповідно до закону, що визначає в нерестовий період «час тиші», а також правилам навігації, в цей період дозволено тільки структурам, які займаються охороною водойм.
Крім штрафу за незаконний вилов браконьєрам нараховується сума компенсації за нанесення шкоди за кожну виловлену рибу незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно з постановою Кабміну встановлені суми: судак - 510 гривень, сом - 425 гривень, щука - 340 гривень, короп - 306 гривень, білий амур, товстолоб - 255 гривень, плоскирка, синець - 85 гривень, карась, окунь і верховодка - 17 гривень, лящ - 170 гривень, лин - 119 гривень, краснопірка - 68 гривень, підуст - 34 гривні.