95-річного ветерана УПА з Волині нагородили грамотою Верховної Ради - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.04 € 32.79
95-річного ветерана УПА з Волині нагородили грамотою Верховної Ради

Петро Мартинюк отримав почесну грамоту «За особливі заслуги перед українським народом» Верховної Ради України

Фото із сторінки Ігоря Гузя у Фейсбуці

Волинь-нова

95-річного ветерана УПА з Волині нагородили грамотою Верховної Ради

Ветерану УПА, учаснику Норильського повстання, громадському та військовому діячу Петру Мартинюку народний депутат Ігор Гузь вручив Почесну грамоту Верховної Ради України

Парламентар особисто відвідав станичного Володимир-Волинської міської організації братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура у нього вдома. Враженнями від цього він поділився на своїй сторінці у Фейсбуці.
«Петру Пилиповичу - 95 років. Його псевдо - «Дуб». У двадцять років він вступив до Організації Українських Націоналістів. Через рік після цього приєднався до Української Повстанської Армії. Учасник декількох боїв з німецькими військами. Був поранений, але не здався і працював у референтурі - пошук та мобілізація кадрів для УПА», - йдеться у дописі.

Був учасником повстання політичних в'язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року.

Як розповів сам ветеран, він був заарештований радянськими органами, після довгих допитів його етапували до Норильська, де відсидів 15 років. Не зламався і там. Був учасником повстання політичних в'язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року.
«Після звільнення Петро Мартинюк повернувся до України, де знайшов дівчину Ольгу - теж колишню бранку «гулагів», і, як і обіцяв, одружився з нею. Вже в незалежній Україні не полишив громадсько-політичної діяльності, будучи обраним головою Братства УПА Володимир-Волинського району.
Не здається і зараз, маючи хороший життєвий запал та плани на майбутнє!» - пише парламентар.