Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Гречки може стати менше

Гречана каша до смаку споживачам, а от гречка не завжди вигідна аграріям.

nogibogi.com

Гречки може стати менше

На гречку повинна бути стабільна і адекватна закупівельна ціна, без стрибків протягом сезону. Для цього виробництво та формування запасів повинна контролювати держава

Про це повідомив керівник ФХ «Квісс-Агро» Сергій Яковенко, передає Агравері з посиланням на agroportal.ua.

За його словами, такі недорогі культури як гречка та горох фермери сіють для дотримання структури сівозміни, але цього року нестабільність цін змусила задуматися, чи варто взагалі займатися вирощуванням цих культур.

Такі недорогі культури як гречка та горох фермери сіють для дотримання структури сівозміни, але цього року нестабільність цін змусила задуматися, чи варто взагалі займатися вирощуванням цих культур. 

«На початку квітня у нас гречку закупили за ціною 5 грн/кг, ще два місяці тому закупочна ціна була на рівні 17 грн/кг. Оскільки зараз вона знизилася, ми вирішили не продавати гречку, а залишити її на наступний рік. Враховуючи подібні ситуації, час від часу у фермерів і виникають питання — сіяти гречку чи ні», — зауважує Сергій Яковенко.

Нагадаємо, що згідно з прогнозом врожаю зернових і зернобобових культур в Україні в 2018/19 МР, загальне виробництво зернових може збільшитися до 65,8 млн тонн, що на 6% перевищує показник поточного сезону (61,9 млн тонн).

Telegram Channel