Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Облради масово приймають заполітизовані рішення за межами їх компетенції

Найбільше заполітизованих рішень прийняла Івано-Франківська облрада.

www.religion.in.ua

Облради масово приймають заполітизовані рішення за межами їх компетенції

КВУ в рамках проекту «Дослівно» проаналізував рішення 22 обласних рад України на предмет їх відповідності повноваженням органів місцевого самоврядування

До уваги було взято рішення щодо звернень до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Президента, інформує Комітет виборців України.

За понад два роки роботи (жовтень 2015-січень 2018 рр.) обласні ради офіційно зверталися до органів державної влади 1594 рази. Із них 242 рішення або 15 відсотків носили заполітизований характер і не відносилися до компетенції обласних рад.

Зокрема, це рішення щодо відставки уряду та окремих міністрів, укладення договорів про розподіл повноважень між облрадами та КМУ, підтримка торговельної блокади Донбасу, мораторій на продаж землі, підвищення тарифів, збільшення зарплат та пенсій, розірвання дипломатичних відносин з РФ, скасування недоторканності народних депутатів, призначення виборів в окремих населених пунктах та ін.

Відповідно до чинного законодавства ці питання не перебувають в компетенції обласних рад. Вичерпний перелік їх повноважень визначено в Законі «Про місцеве самоврядування в Україні».

242 рішення або 15 відсотків носили заполітизований характер і не відносилися до компетенції обласних рад. 

Відсоток заполітизованих рішень є найвищим у Івано-Франківській (26% від кількості прийнятих звернень), Львівській (25%), Хмельницькій (24%) Полтавській (23%), Тернопільській (23%) облрадах. За два роки депутати Івано-Франківської облради прийняли 25 рішень, що не відносяться до їх компетенції, Львівської – 34, Хмельницької – 19.

Серед прикладів піар-рішень: врегулювання питання трансплантації органів людині, інспірування антиукраїнських настроїв у польському суспільстві, ввезення автомобілів із іноземною реєстрацією (Івано-Франківська облрада), поводження з генетично модифікованими організмами в Україні (Вінницька, Волинська, Житомирська облради), призначення виборів Криворізького міського голови (Вінницька, Хмельницька), недопущення змін до Конституції, розірвання торговельних зв’язків з РФ (Хмельницька), квоти на українську мову (Черкаська), зняття депутатської недоторканності (Вінницька), звільнення В. Гонтаревої (Волинська), право громадян на володіння зброєю (Житомирська), відставка міністра культури Є. Нищука (Одеська, Запорізька).

«Часто причиною заполітизованих рішень облрад є домінування опозиції в цих органах влади. За даними КВУ, 15 із 22 облрад України фактично контролюють опозиційні партії (Опоблок, «Батьківщина», РПЛ, УКРОП, Свобода), що прямо впливає за зміст прийнятих рішень. При цьому рішення облрад часто не лише виходять за межі їх повноважень, але й провокують конфліктні ситуації. Так, звернення третини обласних рад України щодо переходу на договірні відносини з Кабміном дало підстави російським пропагандистам говорити про вимоги федералізації України. Не виключено, що із наближенням президентських та парламентських виборів 2019 року кількість подібних піар-рішень буде зростати», – підсумував голова КВУ Олексій Кошель.

Telegram Channel