
Галичанські команди «Юність» і збірна ветеранів.
У горохівських Галичанах влаштували неймовірне свято 50-річчя сільського футболу
На урочистість запросили і зіркового капітана луцької «Волині» Володимира Антонюка
Задум відзначити 50-річчя з часу народження галичанського футболу, пригадати перемоги і всіх, хто здобував їх на честь рідного села, зродився в серці одного з футбольних фанатів.
Микола Ярмолюк народився у мальовничих Галичанах, а за своєю долею попростував аж у Мурманськ. Із того далекого краю і приїхав, подивуваши земляків такою заповітною мрією. Нею найперше поділився з директором ЗОШ І-ІІ ступеня села Галичани Тетяною Фіщук, яка стала авторкою ювілейного сценарію – зворушливого і змістовного, багатющого інформацією і спогадами ветеранів півстолітнього футбольного сезону, юних творців золотої дати! Задум підтримала словом і ділом Галичанський сільський голова Надія Харчук, меценати.
Дарма, що була субота, відзначати ювілей сільського футболу йшли на місцевий стадіон сім’ями і родинами. Не вистачало місця на лавчинах? Знали, що так може статися, бо чи не в кожній хаті був чи є футболіст, фанат-уболівальник, який неодмінно бажав бути вдячним учасником свята, тому завбачливо брали зі собою рядна. Власне, з ними на стадіон кожної суботи приходять дружини футболістів, їхні діточки. Вмощуються зручненько і вболівають за перемоги, самі того не знаючи, яким великим стимулом є для чоловіків.
Матч був особливим: позмагатися з командою «Юність», за плечима у якої чимало переможних ігор на чемпіонатах району, на рідне поле вийшла команда футболістів-старійшин. У присутності своїх внучат ветерани потиснули руки сучасникам. Потому голова громадської організації «Горохівська місцева організація ВФСТ «Колос» Галина Прик і заступник голови цієї організації Олександр Мартинов вручили «Юності» пам’ятний Кубок і Подяку за активність і спортивну гідність. Поєдинок закінчили з дружелюбним рахунком 2:2, а доки вправлялися в «пенальках», чи то навмисне, чи серед прегарних емоцій згубили рахунок голам, тож вирішили, що перемогла чоловіча дружба і повага до улюбленого футболу!
Команда мала свою оригінальну традицію: якщо галичанці вигравали, у село в’їжджали з піснею «Ех, Любаша, Любаша моя…», програш символізували з мотивом «Ой, там, на горі, ой, там, на крутій».
Свято продовжилося вечором-спогадом у будинку культури. Ведучими урочистості були Тетяна Фещук і вчитель хореографії, керівник зразкового дитячого танцювального колективу «Галичанка» Іванна Дуда, вдячними глядачаними – від малого до старого повен зал людей, а окрасою сцени – численні кубки галичанської «Юності». Тетяні Фещук і всім, хто зголосився допомагати їй, вдалося розшукати навіть світлину першої команди. Її приніс Богдан Щигол. Фото отримав від свого тата Валентина, а той привіз його зі Закарпаття від свого батька Йосипа Франковича, котрий поділився зі сцени щемними словами про кожного зачинателя галичанського футболу. Спогади зворушливо продовжили Микола Ярмолюк і Яків Урбанович, учитель фізкультури ЗОШ І-ІІ ступеня села Галичани Микола Якубчук і знаний на Волині, в Україні Володимир Антонюк, який у свій зірковий час багато років поспіль був капітаном луцької «Волині».


В ореолі найгарніших людських почуттів розповідали, що команда мала свою оригінальну традицію: якщо галичанці вигравали, у село в’їжджали з піснею «Ех, Любаша, Любаша моя…», програш символізували з мотивом «Ой, там, на горі, ой, там, на крутій», що його заспівував уже покійний Степан Кокуть.
Померлих футболістів, імена яких зачитали під сумну мелодію, всіх загиблих на Майдані і на Донбасі пом’янули скорботною хвилиною мовчання. Взірцем мужності назвали учасників АТО – гравців «Юності» Олександра Когута, Сергія Дмитрука, Романа Данилюка. Для молодих ставили у взірець ветеранів футболу, учасників війни на Сході України Івана Фещука, Миколу Маковського, Сергія Геля.
Багато почестей спаведливо було адресовано нинішній «Юності». Голова Федерації футболу Горохівщини Галина Прик назвала її командою, яка має власну гідність і вміє поважати суперників. Тетяна Фещук гарно розповідала, що футболістів гуртує не лише футбол. Вони дружать сім’ями, кумують одні в одних, ділять разом радість і біль. Про це гарно розповів представник команди Микола Фещук. Одного разу Сергій Кабіров травмував ногу, то з ініціативи гравців допомогти йому взялося всеньке село. А ось Артем Пашківський на тренування та матчі, не шкодуючи коштів і часу, приїжджає з Луцька.
Букет поваги до кожної особистості, котра зробила свій внесок у розвиток галичанського футболу, розквітав із кожною хвилиною. При цьому Тетяна Фещук вдячно розповідала про тих, хто допомагає в цій хорошій справі. Заглянувши у минулі роки, постійним спонсором назвала колишнього лісничого Юрія Мельничука та багатьох інших. За допомогу в організації першого вечора-спогаду дякувала від земляків Галичанському сільському голові Надії Харчук, депутатському корпусу, односельчанам Михайлові Стецюку, Миколі Ярмолюку, Петрові Данилюку, всім – усім, хто словом, ділом, коштами ішов і йде назустріч поціновувачам найпопулярнішої в світі гри.
У галичанської футбольної команди є вродливий талісман: підприємець Алла Циринюк не пропоскає жодного матчу «Юності».
У галичанської футбольної команди є вродливий талісман: підприємець Алла Циринюк не пропоскає жодного матчу «Юності».
– Сідає за кермо і поїхала вболівати в те села, в якому грають галичанці. Всім би таких фанатів, як наша Алла, – розповідала Надія Харчук.
Серед щирості і взаємоповаги швидко минали години цього чудового вечора-спогаду. Футболістам і вболівальникам, меценатам присутні у залі дякували гучними аплодисментами, голова Федерації футболу Горохівщини Галина Прик і Галичанський сільський голова Надія Харчук – щирими віншуваннями. Футбольній еліті села дарували найгарніші пісні Галина Антонюк, Тетяна Поліщук, Ірина Шоцька, Таїсія Харчук, Іванна Дуда, Любов Циринюк, Олександр Трачук, народний аматорський фольклорний колектив «Джерело» (керівник Галина Антонюк, акомпаніатор Сергій Андрєєв), танцював зразковий дитячий танцювальний колектив «Галичанка» (керівник Іванна Дуда), а Василина Занічковська створила відеофільм про галичанський футбол.
Зал підтримав оваціями ідею Тетяни Фіщук та однодумців виготовити стенд зі світлинами та найгарнішими оповідями з історії галичанського футболу. Про те, що виконають ввірену місію з душею, запевнили місцеві умільці Микола Дуда і Олександр Холонівець. Славну історію галичанського футболу ініціатори і організатори дійства зобов’язалися збергти навіть у книзі, матеріали для якої готуватимуть, наче для родинної реліквії.
Леся ВЛАШИНЕЦЬ.
