Син Стуса був у журі конкурсу, який проводив Медведчук (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 25.74 € 29.01
Син Стуса був у журі конкурсу, який проводив Медведчук (Відео)

Невже правду кажуть, що на дітях природа відпочиває?

Фото hromadske.ua.

Син Стуса був у журі конкурсу, який проводив Медведчук (Відео)

Гроші дорожчі за пам’ять?

Син відомого українського поета і політв’язня Василя Стуса – Дмитро Стус (на фото) – у 2013 році був членом журі поетичного конкурсу, який організував «Український вибір» Віктора Медведчука. Відео з конкурсу, як інформує «Українська правда», опубліковане на YouTube. 

Одна з конкурсанток після прочитання поезії запитала у Стуса, як він ставиться до того, що людина, яка засадила його батька, фінансує даний поетичний конкурс.   

«Така людина тут сидить – Дмитро Стус. Не очікувала вас тут побачити. Скажіть, а яке ваше ставлення до того, що подібні літературні заходи в якості політичного піару оплачує людина, яка засадила великого українського поета Василя Стуса за грати?», – запитала вона.

Зал зустрів питання оплесками.

Дмитро Стус подякував за питання і заявив, що не знав, хто спонсор даного конкурсу.

«Відвертість за відвертість. Коли мене сюди запрошували, я не питав, хто спонсор», – сказав син поета-політв’язня.

Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса у 1980 році, коли радянський суд засудив поета до 10 років таборів і 5 років заслання.  

Його відповідь зустріли сміхом і вигуками, що про спонсора знали усі.

Стус після цього звинуватив дівчину, що вона «залежить від політики».

«Я давно вже працюю в культурі і хочу вам сказати, що дуже мало людей, які підтримують поетичні конкурси. А для вас я хочу сказати і ваших колег: ви занадто залежите від політики. Якщо ви вже говорите про Василя Стуса, то в нього є дуже добрі слова: «А ще зневажаю політиків». Люди, які служать політикам, це ще гірше. В даному випадку ви говорите не своїми словами», – сказав син поета.

Він також додав, що «якщо вам буде легше, я можу звідси піти», однак залишився у залі.

Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса у 1980 році, коли радянський суд засудив поета до 10 років таборів і 5 років заслання.  

Загинув Стус у вересні 1985 року в тюремному карцері.

Раніше стало відомо, що зі сценарію фільму про дисидента Василя Стуса, який має вийти на екрани у 2019 році, видалили усі згадки про Віктора Медведчука, який виступав захисником у процесі над поетом, хоча сам Стус від нього відмовився.