Найперше на святі заспівали Гімн України
Фото автора
Мар’янівка на Горохівщині відзначила свій день народження
Це - наймолодший населений пункт району
Його народженням датується рік 1921-ий і про цю знакову в історії району дату сучасникам та нащадкам змістовно розповіла у краєзнавчому нарисі жителька Мар’янівки Світлана Ковальчук.
Мар’янівці люблять своє поселення. Воно ж бо поміж інших вирізняється юним віком і Боголюбивістю, відоме в Україні потужним цукроварним підприємством і залізничним сполученням. Сяйво світанкової зорі з побажанням селищу доброго дня тепер зустрічають 2700 мар’янівців, 21 із яких народився протягом року. Наймолодшеньким своїм жителем цими днями Мар’янівка називає півторамісячного Дарія Войтовича, найстаршими величає 102-річну Лідію Сидорівну Гаврилюк, на десять літ молодшу від пані Лідії Антоніну Михайлівну Мартинюк і 91-річних Лідію Іванівну Степанюк, Ганну Олександрівну Кипру, Петра Пилиповича Осоховського, Надію Марківну Кравець. Ними і всіма, хто дорожить своєю батьківщиною, селище пишалося на велелюдному Дневі Мар’янівки, присвяченому своїм 97-им іменинам! Дві незабутні дати відзначали велелюдною громадою!
Сяйво світанкової зорі з побажанням селищу доброго дня тепер зустрічають 2700 мар’янівців, 21 із яких народився протягом року.
Уже другий рік поспіль ініціатором урочистого вшанування історії і сучасності селища є Мар’янівський селищний голова Микола Климчук. Лідер вважає почесною місією гуртувати односельців у громаду, яка достойно вирішує проблеми і дорожить своїми традиціями. Отож сонячне свято цьогоріч знову бачилося високим подіумом для умілих, хазяйновитих, талановитих, дотепних, відважних, закоханих, замріяних… До слова, чудовим подарунком для всіх від Миколи Климчука, депутатського корпусу було закінчення вуличного освітлення, тож Мар’янівка тепер сяє здалеку аж 220-ма ліхтарями.
Мар’янівські мистецтволюби навіть на імпровізованій сцені вміють блиснути ентузіазмом і натхненням, як яскраві зірки. Сузір’я їхніх талантів іскрилося різножанровістю, бажанням працівників будинку культури і аматорів художньої самодіяльності якнайгарніше відрекомендувати представників усіх поколінь і професій, незабутньо подарувати присутнім зорепад своєї натхненної творчості. Якщо хтось і не знав, то тепер із гордістю іншим переповість, що на захист України під час неоголошеної війни, не вагаючись, стали більше п’ятдесяти чоловіків, які на передовій лінії вогню розповідали побратимам, що їх батьківщина - Мар’янівка на Волині, тому найперше їм, а ще й батькам, дружинам, дітям захисників подякували найгарнішими словами ведуча Іванна Василюк і піснею її творчий колега Руслан Боярчук. Данину шани загиблим Героям Революції Гідності і Донбасу віддали скорботою у хвилині мовчання.
Коли ж хто не рахував, то тепер знатиме, що мало на обидвох руках пальців, аби порахувати мар’янівських багатодітних матусь: аж по шестеро діточок виховують Тетяна Гусак, Тамара Федотова, Ольга Гаврилюк, по п’ятеро - Вікторія Калинюк, Любов Лотоцька, Людмила Олійник, Любов Комарницька, Наталія Долайчук, Ніна Миронович, Тамара Костинюк, Наталія Мельничук, Ірина Кононець, Зоя Мартинюк, Любов Базилевич…
Коли ж хто не рахував, то тепер знатиме, що мало на обидвох руках пальців, аби порахувати мар’янівських багатодітних матусь: аж по шестеро діточок виховують Тетяна Гусак, Тамара Федотова, Ольга Гаврилюк, по п’ятеро - Вікторія Калинюк, Любов Лотоцька, Людмила Олійник, Любов Комарницька, Наталія Долайчук, Ніна Миронович, Тамара Костинюк, Наталія Мельничук, Ірина Кононець, Зоя Мартинюк, Любов Базилевич… Хочете перейняти заповіти подружнього довголіття? Їх у Мар’янівці не таїтимуть, щоб усі сім’ї були щасливими і міцними, Надія Сергіївна і Степан Ксенофонтович Бачинські, Афанасія Савеліївна і Петро Лук’янович Лащуки, Ганна Петрівна і Сергій Михайлович Ярмощуки, Софія Степанівна і Георгій Павлович Ткачуки, Валентина Миколаївна і Ігор Іванович Бурі. А ось весільні рушники у 2018 році простелилися через океан кохання для вродливих і щасливих Юлії і Володимира Морозів, Ольги і Андрія Худякових, Оксани і Сергія Назаруків, Марії й Івана Томчуків.
Цього дня десятки пісень прозвучали у виконанні творчих перлин Мар’янівки: хористів церков; вокального ансамблю «Червона калина». Шквал овацій виспівали і витанцювали наймолодші мар’янівські співаки - вихованці ДНЗ «Дзвіночок»; дитячий ансамбль «Веселка». Авторський вірш натхненно звучав для односельців і України від Валентини Шевчук. У пантомімі «Селянка і панянка», у сценці «Баба Параска і баба Палажка» були дотепними гумористками Леся Смаль, Раїса Лащук, Леоніда Солтис. Мар’янівським дивоцвітом у кількох композиціях знову відрекомендував себе танцювальний ансамбль «Зорепад». Зворушували мелодійністю концертні номери від Церкви ХВЄ «Спасіння»; учасники молодіжного гурту Наталія Кубай, Юлія і Олександр Крисюки і співучого дитячого колективу - Вікторія Рубаха, Дмитро Павлік, Денис Мартинюк, Саша Кравець, Аліна Романюк, Софія Степасюк.
Сюрпризи від організаторів цього свята, яке вдалося схожим на родинне торжество, наче дві краплі роси, чекали і на спортсменів селища: доки митці зачаровували творчістю, на спортивних аренах Микола Климчук відкрив відразу два футбольні турніри.
Сюрпризи від організаторів цього свята, яке вдалося схожим на родинне торжество, наче дві краплі роси, чекали і на спортсменів селища: доки митці зачаровували творчістю, на спортивних аренах Микола Климчук відкрив відразу два футбольні турніри. У поєдинках перемоги здобували три дитячі команди. Ветерани ж футболу і тренер Віталій Герасимчук вдячно тиснули руку селищному голові, адресували вдячність депутатам селищної ради за нову спортивну форму, отриману у святковий день, за кубки, якими були нагороджені всі команди. Призами мамам і татам хвасталися і юні художники, які розмалювали своїми мріями чималу асфальтовану площу. Організатори селищних іменин подбали, щоб усі-всі відчули смак не лише хліба духовного: за фінансового сприяння працівників побуткомбінату працівниці ВУЖКГ Наталія Шишка і ірина Майко наготували щедрий стіл усіляких смаколиків, а кухарі школи і дитячого садочку Людмила Грушковська і Валентина Бролінська наварили на все товариство смачнющої юшки і кулішу. Отож після урочистої частини молодь мала неабияке натхнення поспівати у «Караокому», натанцюватися допізна донесхочу на святковій дискотеці.
