Зросли ціни на томати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 25.74 € 29.01
Зросли ціни на томати

Томати подорожчали на 23-33%.

АГРАРНА ПРАВДА

Зросли ціни на томати

Попит на зовнішніх ринках та доволі високі темпи збуту на внутрішньому ринку дають можливість українським тепличним комбінатам значно підвищити ціни на томати

Тільки з початку поточного тижня ця продукція в Україні подорожчала на 23-33%. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Вже сьогодні господарства ведуть відвантаження томату на внутрішній ринок по 16-18 грн/кг ($0,57-0,64 за кг) в залежності від якості та обсягу партії. Експортні ціні на цю продукцію тим часом сягають 18-20 грн/кг ($0,64-0,71 за кг). Для порівняння, минулого тижня виробникам не вдавалося продавати томати закритого ґрунту дорожче, ніж 15 грн/кг ($0,53 за кг)», — йдеться у повідомленні.

Вже сьогодні господарства ведуть відвантаження томату на внутрішній ринок по 16-18 грн/кг ($0,57-0,64 за кг) в залежності від якості та обсягу партії.

За словами представників тепличних господарств, більша частку експортного об’єму відправляється на ринок Білорусі. Крім того, український томат почали закуповувати і імпортери з Польщі, які за рахунок продукції з України намагаються покрити нестачу власного томату на польському ринку.

Зазначається, що наразі ціни на тепличний томат в Україні вже в середньому в 1,5 вищі, ніж на початку вересня 2017 году. Втім, аналітики УПОА відмічають, що зниження експортного попиту на цю продукцію може призвести до досить стрімкого здешевлення, адже в такому разі увесь обсяг господарства повинні будуть переорієнтувати на внутрішній ринок.

Наразі у серпні зросли в ціні 76,8% соціальних продуктів.

Джерело: АГРАРНА ПРАВДА