"Одночасно можемо тут займатися трьома видами спорту: волейболом, баскетболом, футболом".
Ратнівській дитячо-юнацькій спортивній школі треба поле зі штучним покриттям
ДЮСШ у Ратному підпорядкована районному відділу освіти, молоді і спорту. На інвентар з бюджету їм трохи грошей виділяють, а от нагальна потреба - майданчик зі штучним покриттям для занять на вулиці. Адже пристосованого стадіону не мають, а спортивний зал у приміщенні ділять із школою №2
Екскурсію по спортивній школі провів мені інструктор-методист закладу Іван Неводнічик.
– Базу маємо непогану, спортзал, до нас приходять займатися діти з ЗОШ №2, бо у них немає свого спортзалу в школі. Часом це буває накладно, то ми ширмою переділяємо спортзал, щоб проводити заняття. Одночасно можемо тут займатися трьома видами спорту: волейболом, баскетболом, футболом. У першій чверті, коли погода дозволяє, футбол граємо на вулиці, на траві. Центральний міський стадіон теж не пристосований до ігор, там така глина, що можна тільки забитися.
Спортивні школи потребують підтримки держави, адже це вкладення у майбутнє України.
Скільки ми те поле зі штучним покриттям біля закладу просимо, – розповідає Іван Іванович, – А ремонти робимо своїми силами. Плюсуємо кошти, які виділяють, залучаємо спонсорські. Просимо вчителів фізкультури з школи №2 долучатися до ремонту. Влітку полакували борцівский зал, побілили стелі. Лак і фарбу виділили з бюджету, бо неприємно дивитися на обдерті тренувальні зали.
У тренажерному залі обладнання ще з 90-х років, переобтягли тренажери червоним дермантином і служать. Один підприємець подарував сучасну перекладину, його син тут займається, то подбав і про інших дітей.
Заняття у тренажерному залі вартують всього 10 гривень за годину - дуже економний варіант.
Поїздки на змагання, харчування в дорозі відбуваються за батьківські кошти, хоч не всі мають змогу оплатити ці поїздки інші районні центри. Та й зарплатня тренерів сьогодні трохи більше мінімальної — 4000 грн. На сесії райради озвучували питання щодо її підвищення на 10%. Пообіцяли виплатити одразу за два місяці - вересень і жовтень. Спортивні школи потребують підтримки держави, адже це вкладення у майбутнє України.
