Нам погрожує Узбекистан - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.22 € 30.77
Нам погрожує Узбекистан

Лунають звинувачення у порушенні принципів справедливої ​​конкуренції.

Фото: parliament.gov.uz.

Нам погрожує Узбекистан

У парламенті заявили про можливе введення санкцій проти України

Про це повідомляє державне агентство Узбекистану Uza з посиланням на парламентарів країни, інформує сайт Громадського телебачення.

Депутати парламенту Узбекистану стверджують, що українська влада ввела «репресивні норми проти товарів іноземного походження на своїй території».

Відтак, узбецький депутат, член фракції УзЛіДеП в нижній палаті парламенту Узбекистану Е. Халбутаєв зазначив, що дії України «порушують принципи справедливої ​​конкурентної боротьби». «Такі дії не можуть бути сприйняті як дружній акт щодо Узбекистану. Наші українські партнери не враховують сформований істотний дисбаланс в нашій взаємній торгівлі. Варто нагадати, що обсяг імпорту з України в Узбекистан більш ніж у три рази перевищує експорт наших товарів у цю країну», — сказав він.

 Депутати парламенту Узбекистану стверджують, що українська влада ввела «репресивні норми проти товарів іноземного походження на своїй території».

Таким чином, депутат прокоментував інформацію про проведення комісією України з міжнародної торгівлі розслідування щодо порушень закону «Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту» через дії узбецьких автовиробників.

Окрім того, депутат Р. Кушербаєв, член Комітету з питань інноваційного розвитку, інформполітики та інформтехнологій, поскаржився на недружні дії України щодо експорту цукру в Узбекистан. Депутат А.Тухтабаєв, член Комітету з питань бюджету та економічних реформ, у свою чергу, поскаржився на те, що Україна експортує до Узбекистану фармацевтичну продукцію «з порушенням національного законодавства» країни.

«Настав час для введення стосовно виробників окремих країн, зокрема України, виконання вимог регіонального гармонізованого законодавства, тобто вимоги експортувати ліки (не розфасовані або розфасовані активні інгредієнти) в Узбекистан виключно за наявності чинного сертифікату GMP», — підкреслив він.