Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
У вотчині Трампа вже й печериці виробляють електрику

Нічого собі!

УНІАН

У вотчині Трампа вже й печериці виробляють електрику

Експеримент продемонстрував, як можна генерувати електрику біологічного походження

Вчені створили біонічний гриб, який генерує електрику. Для цього вони використали певні бактерії і графенові нанострічки, які простягаються від шапки до ніжки.

Про це пише Newsweek, додаючи, що технологія однак не генерує достатньо електрики, щоб живити будь-який електричний пристрій, інформує УНІАН.

Вчені створили біонічний гриб, який генерує електрику.

Але експеримент продемонстрував, як можна генерувати електрику біологічного походження. Для своєї розробки команда вчених Технологічного інституту Стівенса в Нью-Джерсі використала звичайні печериці з супермаркету, які покрили нанострічками з графену. Потім на стрічки за допомогою 3D-принтера нанесли «біологічне чорнило» з ціанобактеріями, які здатні виробляти електрику під дією Сонця, але не можуть довго жити на штучних поверхнях.

Щоб вирішити цю проблему, вчений Судіп Джоші вирішив, що середовищем для бактерій можуть стати гриби. І це вирішує проблему, яка не дозволяла до цього часу використовувати їх для генерації електрики. Гриби з супермаркету вкрили стрічками графену для того, щоб створити мережу електродів для взаємодії з бактеріями.

Таким чином, під дією світла мікроорганізми, занесені в гриби через «біологічне чорнило», почали виділяти електричний струм.

«Світло на грибах активує механізм фотосинтезу ціанобактерій, в ході якого генеруються біологічного походження електрони», - пояснив Джоші.

Telegram Channel