У ДП «Старовижівське ЛГ» запрацювала лінія з переробки деревини - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.59 € 29.81
У ДП «Старовижівське ЛГ» запрацювала лінія з переробки деревини

Річна норма переробки деревини цією лінією – 16 тисяч куб. м.

lisvolyn.gov.ua

У ДП «Старовижівське ЛГ» запрацювала лінія з переробки деревини

У рамках виїзної наради-семінару, що відбулася під керівництвом начальника ВОУЛМГ Олександра Кватирка, сучасну лінію із переробки деревини у Дубечному Старовижівського р-ну було запущено в роботу

Така подія – не лише суттєвий крок для подальшого економічного розвитку підприємства. Це 18 додаткових робочих місць, ріст обсягів реалізації продукції і відповідно – додаткові надходження до бюджетів усіх рівнів, повідомляє Волинське ОУЛМГ.

– У зв’язку з потребою в переробці було прийнято відповідне рішення про встановлення таких ліній, в тому числі – на нижньому складі ДП “Старовижівське ЛГ”, що в Дубечнівській ОТГ. Нині нашими державними підприємствами переробляється 32% від заготівлі круглого лісу. Після запуску цих ліній у роботу прогнозується суттєве нарощення показників. Річна норма переробки деревини цією лінією – 16 тисяч куб. м. Крім того, на підприємстві створено 18 нових робочих місць із комфортними умовами, щомісячні обсяги реалізації продукції зростуть на 2,2 млн грн. За індикативними розрахунками, зросте заробітна плата працівників і становитиме вона в межах 12 тисяч гривень, – зазначив Олександр Кватирко.  

– Наша сільська рада чи не найбільше зацікавлена у відкритті цієї лінії. Ми дуже задоволені співпрацею із держлісгоспом. Адже тільки за 10 місяців цього року завдяки нашим лісівникам до сільського бюджету надійшло майже 600 тисяч гривень. До кінця року надійде ще не менше 200 тисяч. Це суттєві кошти для нашої громади. Крім того, отримуємо допомогу і у вигляді деревини, допомагають лісівники і дровами, – розповів голова Дубечнівської ОТГ Анатолій Костючик.

Нині нашими державними підприємствами переробляється 32% від заготівлі круглого лісу. Після запуску цих ліній у роботу прогнозується суттєве нарощення показників. Річна норма переробки деревини цією лінією – 16 тисяч куб. м. 

На закупівлю та встановлення лінії було витрачено 3 млн грн, зароблених підприємством. Окупність об’єкта – 3,5 роки. Про це розповів директор ДП «Старовижівське ЛГ» Анатолій Ярмолюк. Анатолій Володимирович також зазначив, що за зміну тут перероблятиметься до 30 кубів круглого лісу. Працюватиме лінія у 2 зміни. Роботу виконуватимуть 54 людини, переважно – жителі місцевої громади. До речі, підприємство подбало і про доїзд для працівників. Крім ремонту самого приміщення, облаштували нові побутові кімнати та душові кабіни. Тож умови роботи – досить комфортні. 

Придбання нових ліній переробки для державних лісогосподарських підприємств – потреба та вимога часу. Розвиток власного виробництва та виготовлення конкурентної на ринку продукції – цілі та стратегія усієї країни. Не виняток – і державний сегмент. Адже державні лісогосподарські підприємства також неабияк потребують розвитку та додаткових надходжень, особливо зважаючи на те, що вже третій рік поспіль працюють за принципом самоокупності.

Чітко усвідомлюючи цілі та потреби, такі пріоритети перед керівниками державних лісогосподарських підприємств ставить начальник ВОУЛМГ Олександр Кватирко. Саме з його ініціативи на Волині було придбано та встановлено три таких дереообробних лінії. Ще дві днями буде запущено в роботу у ДП «Камінь-Каширське ЛГ» та ДП «Любомльське ЛГ».