Прокуратура проти продажу приміщення книгарні «Освіта» в Луцьку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.98 € 30.46
Прокуратура проти продажу приміщення книгарні «Освіта» в Луцьку

Прокурори в суді вимагатимуть визнати рішення Луцької міської ради про продаж приміщення книгарні незаконним та скасувати його.

lutsk.rayon.in.ua

Прокуратура проти продажу приміщення книгарні «Освіта» в Луцьку

Луцька місцева прокуратура звернулася до господарського суду Волинської області з позовом, аби визнати незаконним і скасувати рішення Луцької міської ради про приватизацію приміщення книгарні

Реагуючи на суспільний резонанс та захищаючи інтереси громади міста Луцька, Луцька місцева прокуратура звернулася до господарського суду Волинської області з позовом, аби визнати незаконним і скасувати рішення Луцької міської ради від 29 серпня 2018 року №46/1 "Про приватизацію нежитлового приміщення загальною площею 174,4 кв.м на пр. Волі, 8 шляхом продажу на аукціоні без умов".

Як відомо волинянам, у цьому приміщенні із 1959 року знаходиться книгарня "Освіта". Засновником Комунального підприємства "Освіта" є Волинська обласна державна адміністрація, основним видом діяльності - роздрібна торгівля книгами.

Вирішивши продати приміщення на аукціоні, Луцька міська рада порушила вимоги чинного законодавства, адже продаж таких приміщень заборонений. 

Вирішивши продати приміщення на аукціоні, Луцька міська рада порушила вимоги чинного законодавства, адже продаж таких приміщень заборонений.

Так, Законом України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» заборонено відчуження приміщень, в яких перебувають книгарні й підприємства книгорозповсюдження, засновниками яких є органи державної влади, місцевого самоврядування, об'єднання громадян, трудові колективи, а також творчі спілки.

Окрім того, на відчуження такого комунального майна діє встановлений Верховною Радою України мораторій.

Отож прокурори в суді вимагатимуть визнати рішення Луцької міської ради про продаж приміщення книгарні незаконним та скасувати його.

Наталка Мурахевич, прес-секретар прокурора області