Курси НБУ $ 29.25 € 31.34
Мінкульт вважає, що УПЦ МП отримала Почаївську лавру незаконно

Прокуратура Тернопільської області контролює хід розслідування щодо майна Почаївської лаври

IGotoWorld

Мінкульт вважає, що УПЦ МП отримала Почаївську лавру незаконно

Поліція почала розслідування

Національна поліція почала розслідування законності передачі Почаївської лаври Українській православній церкві Московського патріархату, пише прес-служба прокуратури Тернопільської області.

Правоохоронці вважають, що державний реєстратор зловживав своїми повноваженнями і незаконно зареєстрував права УПЦ МП на користування майном Почаївської лаври.

Представник Міністерства культури України, права та інтереси якого порушено, оскаржив до Міністерства юстиції України зазначені дії державного реєстратора із вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності.

З метою недопущення поширення недостовірних даних та маніпулювання інформацією про використання майна Почаївської лаври повідомляємо, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який зловживаючи своїми повноваженнями, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за УПЦ Московського патріархату

Водночас, відповідно до матеріалів досудового розслідування встановлено, що представник Міністерства культури України, права та інтереси якого порушено, оскаржив до Міністерства юстиції України зазначені дії державного реєстратора із вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності. Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою області, яка контролює хід розслідування у цьому кримінальному провадженні.

Правоохоронці не називають імені держреєстратора, проте, за даними ЗМІ, це Андрій Яремко. Він своїм рішенням передав УПЦ МП комплекс Почаївської лаври до 2052 року. Усього в користування УПЦ МП передали два великих собори, монастирські келії, дзвіницю, архієрейський будинок — будівлі загальною площею понад 7 тис. кв. м.

Telegram Channel