Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
З початку листопада волинські фіскали встановили 32 порушення у сфері реалізації підакцизної продукції

ДФС перевіряє, щоб не було зловживань на ринку реалізації підакцизної продукції

Дебет-Кредит

З початку листопада волинські фіскали встановили 32 порушення у сфері реалізації підакцизної продукції

Недотримання вимог законодавчих актів, що регулюють діяльність у сфері реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів, допустили суб’єкти господарювання, які пропонують підакцизну продукцію вроздріб на території Горохівського, Іваничівського, Ковельського, Камінь-Каширського, Локачинського районів, м. Ковель та м. Луцьк, - звертають увагу громадян в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Волинській області

Волинські фіскали вже у листопаді провели 16 фактичних перевірок представників підприємництва та за допущені порушення застосували майже 300 тисяч гривень штрафних санкцій, що будуть сплачені до місцевих бюджетів.

Зокрема, низка серйозних порушень встановлена одразу в декількох торгових об’єктів на території Горохівського та Ковельського району, а саме  факти безліцензійної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а також реалізацію цигарок без марок акцизного податку, продаж алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на такі напої. Одразу в декількох торгових об’єктів зберігалася партія підакцизної продукції без марок акцизного податку - тютюнові вироби марки «MARVEL & RED». Окрім того, споживачам пропонувалася горілчана продукція за цінами нижчими від визначених, а операції з продажу товару не проводилися через касовий апарат, відповідно покупцям не видавалися розрахункові документи. Ревізорами також було встановлено факти відсутності обліку товарів за місцем зберігання.

Як наслідок, під час перевірок вилучено з обігу 119 пачок тютюнових виробів та 25 пляшок алкогольних напоїв. Всього вилучено алкогольних напоїв та тютюнових виробів на суму 2,1 тисячі гривень.

Головне управління ДФС у Волинській області отримує інформацією  і про  факти продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-ти річного віку, суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність в магазинах, супермаркетах, та на АЗС.

Як наслідок, під час перевірок вилучено з обігу 119 пачок тютюнових виробів та 25 пляшок алкогольних напоїв. Всього вилучено алкогольних напоїв та тютюнових виробів на суму 2,1 тисячі гривень.

Щоб запобігти зловживанням на ринку реалізації підакцизної продукції та унеможливити продаж спиртного і тютюну неповнолітнім особам В ГУ ДФС у Волинській області пропонуємо органам місцевої влади повідомляти про факти порушення суб’єктами господарювання законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Волинській області за номером телефону у м. Луцьк (0332) 72- 44-14, а про факти продажу окремими громадянами алкоголю та тютюнових виробів – органи Національної поліції.

 Законність торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами також можна перевірити за допомогою мобільного додатку «Легальний акциз».  Сервіс містить дані про ліцензії на алкоголь та цигарки. Також користувачі мають змогу повідомити про випадки продажу підакцизної продукції без акцизних марок, чеків, дозвільних документів, а також про продаж алкогольних напоїв (пива) та тютюнових виробів неповнолітнім. Додаток діє на території Волинської області.

Джерело: Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області
Telegram Channel