Курси НБУ $ 29.25 € 30.48
Падала-падала і…

Будували споруду майже 200 років.

UkrMedia.

Падала-падала і…

Відома на весь світ Пізанська вежа перестала хилитися до землі

За словами експертів, які стежать за реставраційними роботами, за останні 20 років 57-метрова вежа вирівнялася на чотири сантиметри. Про це розповідає Вокруг Света.

У 1990 році вежу вперше за 800 років закрили для туристів через побоювання, що вона може впасти. У той час нахил становив 4,5 метра від вертикального положення.

 Пізанська вежа стала «падаючою» вже через п'ять років після початку будівництва.

Міжнародна комісія на чолі з польським експертом професором Міхелє Ямельковським працювала над стабілізацією вежі з 1993 по 2001 рік. В результаті роботи кут нахилу виправили на 45 см, витративши на це більше 250 мільйонів доларів.

Пізанська вежа – частина ансамблю міського собору Санта-Марія Ассунта в місті Піза. Висота її становить 55,86 м від землі на найнижчій стороні і 56,7 м на найвищій. Будова семиповерхової вежі почалося в 1173 році і тривала майже 200 років. Пізанська вежа стала «падаючою» вже через п'ять років після початку будівництва. Шар піску і глини, на якому побудована вежа, м'якший з її південної сторони, ніж з північної. Будівельники ще не встигли добудувати третій поверх, а розм'якшення ґрунту під вежею вже призвело до її похилення.

Telegram Channel