
Представники громад вивчали управління фінансами
Службових осіб ОТГ знайомили із особливостями бюджетного процесу
У Нововолинську відбувся семінар-практикум для працівників гуманітарних та фінансових відділів, керівників навчальних закладів ОТГ 19 округу «Участь розпорядників коштів у формуванні, розгляді та затвердженні місцевих бюджетів», який організувала Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя
Про це інформує Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя у «Фейсбуці».
Учасники ознайомились із особливостями бюджетного процесу та можливостями участі в процесі підготовки, розгляду і затвердженні місцевих бюджетів, перевагами впровадження ефективного самостійного управління фінансами навчального закладу та розумного фінансового планування діяльності освітніх закладів.
Особливо цікавим і дискусійним було питання обговорення фінансового планування діяльності бюджетних установ та участь розпорядників бюджетних коштів у процесі підготовки, розгляду та затвердженні місцевих бюджетів.
Василь Гром – консультант із бюджетних питань Асоціації міст України у Волинській області презентував свій навчальний посібник "Бюджетний процес в Україні", який рекомендований МОН України для студентів вищих навчальних закладів. Розповів про нормативно-правове забезпечення бюджетного процесу на місцевому рівні, детально проаналізував систему розпорядників коштів. Особливо цікавим і дискусійним було питання обговорення фінансового планування діяльності бюджетних установ та участь розпорядників бюджетних коштів у процесі підготовки, розгляду та затвердженні місцевих бюджетів.
Про важливість ефективного бюджетного процесу в органах місцевого самоврядування як значного фактору розвитку громади розповів Андрій Бокоч, помічник-консультант народного депутата України Ігоря Гузя, голова правління Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя. Також він навів ряд позитивних прикладів співпраці народного депутата та органів місцевого самоврядування з питань залучення коштів із різних джерел на користь розвитку громад.
Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк наголосила, що від належно організованого управління бюджетним процесом залежить соціально-економічне становище кожної громади, регіону і країни в цілому, реалізація функцій і завдань всіх органів влади, ефективність надання публічних послуг та результативність роботи всіх учасників бюджетного процесу. І головне в бюджетному процесі – співпраця і конкретизація завдань.
Досвідом впровадження громадської платформи «Бюджет участі» ділились представники Вишнівської ОТГ Любомльського району Тетяна Склянчук, інспектор з військового обліку відділу з питань юридичного забезпечення ради, діловодства та проектно-інвестиційної діяльності та Василь Стрільчук, заступник сільського голови та начальник гуманітарного відділу.
Цей демократичний процес дав можливість кожному жителю громади взяти участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів або голосування за них. Тому жителі громади активно подавали проекти, пов’язані з покращенням життя в громаді, і брали участь у голосуванні. Тепер переможці будуть контролювати, як їх проект будуть реалізовані в рамках бюджету сільської ради в 2019 році.
Бюджетний процес чітко регламентується законом, але без ініціативних дій та налагодження комунікації між учасниками цього процесу створення ефективного кошторису та його виконання неможливе. Тому ключовим завданням є побудова сталої взаємодії між усіма учасниками цього процесу.
