Курси НБУ $ 29.25 € 31.18
«Люди не власність єпископів» Константинополь закликав РПЦ зняти заборону на причастя

Вселенський патріарх Варфоломій, людина, яку Кремлю не вдалось ні купити, ні залякати, продовжує закликати своїх російських православних братів до мудрості та миру.

Фото: Газета по-українськи.

Волинь-нова

«Люди не власність єпископів» Константинополь закликав РПЦ зняти заборону на причастя

Представник Вселенського патріарха закликав РПЦ скасувати заборону для своїх мирян причащатися в храмах Константинопольського патріархату

«Для Архієпископії православних російських церков, що перебуває в юрисдикції Константинополя, рішення Московського патріархату розірвати спілкування з Константинополем – «велике страждання», - йдеться у пастирському посланні архієпископа Харіопольського Іоанна від 24 листопада. - У нинішній ситуації наші священики та диякони не допускаються до співслужіння в церквах, які належать до Московського патріархату. Але, відповідно до православної еклезіології, ця заборона не може стосуватися мирян», пише Газета по-українськи.

Він висловив надію, що розрив спілкування між двома церквами незабаром буде подолано.

«Хрещені люди не є власністю єпископів. Вони - члени єдиного церковного тіла, зібраного в тому місці, де перебувають. Наприклад, православний віруючий Петербурга, переселяючись на Крит, перестає бути членом Російської церкви і стає повноправним членом церкви Критської, яка належить до Вселенського патріархату. На відміну від кліриків, миряни не потребують канонічного відпуску свого єпископа при зміні місця проживання», - наголосив архієпископ Іоанн.

Він висловив надію, що розрив спілкування між двома церквами незабаром буде подолано.

У РПЦ у відповідь Константинополю заявили, що миряни Російської православної церкви уникають причащатися в храмах Константинопольського патріархату «не стільки через побоювання порушити якусь заборону, а проявляючи вірність своїй церкві, яку розривають беззаконними діями Константинополя».

Telegram Channel