Курси НБУ $ 29.25 € 30.84
За п’ять років експорт українського зерна через морські порти зріс вдвічі

Головними напрямками експортних поставок зерна через українські порти залишаються країни Азії, Близького Сходу і Північної Африки.

Picasa

За п’ять років експорт українського зерна через морські порти зріс вдвічі

Протягом останніх п’яти маркетингових років обсяг експорту зерна через морські порти України збільшився майже в два рази – з 22,1 до 43,9 млн тонн

Про це в ході IV Міжнародної конференції “Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології” в Одесі заявив начальник Южненського філії Адміністрації морських портів України (АМПУ) Максим Широков, передає Агроньюз з посиланням на прес-службу АМПУ.

Це стало можливим за рахунок істотної модернізації термінальних потужностей і портової інфраструктури в ході реалізації проектів державно-приватного партнерства (ДПП) між АМПУ і бізнесом, зазначив чиновник.

У 2018 році в портах “Південний”, “Бердянськ” і “Ольвія” завершено будівництво ще трьох зернових терміналів. Вони збільшать сучасні потужності з перевалки зернових ще на 6 млн тонн на рік. 

“У 2018 році в портах “Південний”, “Бердянськ” і “Ольвія” завершено будівництво ще трьох зернових терміналів. Вони збільшать сучасні потужності з перевалки зернових ще на 6 млн тонн на рік. В цілому, АМПУ за останні кілька років досягла домовленостей з бізнесом про інвестиції в розвиток терміналів і портової інфраструктури на суму понад 30 млрд грн. При цьому співвідношення державних і приватних коштів становить 1:5″, – підкреслив Широков.

Також прес-служба повідомила, що головними напрямками експортних поставок зерна через українські порти залишаються країни Азії, Близького Сходу і Північної Африки, тоді як країни ЄС зменшують імпорт зернових з України.

Telegram Channel