Курси НБУ $ 29.25 € 30.48
Кравчук, Кучма і Ющенко зробили спільну заяву про воєнний стан

Леонід Кравчук заявив, що наразі велика частина суспільства вважає, що подібні дії є загрозою демократії, чим може скористатися ворог.

УНІАН

Кравчук, Кучма і Ющенко зробили спільну заяву про воєнний стан

У документі висловлювалися сумніви щодо оголошення воєнного стану, як найкращої відповіді на агресивні дії Росії у морі

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко висловилися щодо доцільності введення введення воєнного стану у зв'язку з агресією Росію у Керченській протоці.

Відповідну заяву він зачитав перед журналістами у понеділок Леонід Кравчук, передає УП.

Чи виправдані ці ризики? Чи допоможе реальному протистоянню агресору?

Зазначалося, що оскільки воєнний стан «обмежує права і свободи громадян» і є ризик щодо створення хаосу у державі, президенти висловлюють сумнів щодо доцільності таких дій.

«Чи виправдані ці ризики? Чи допоможе реальному протистоянню агресору? За 5 років були ситуації, коли введення воєнного стану було доцільним і можливим - захоплення Криму, Дебальцівський та Іловайський котел, де були тисячі загиблих», – зачитав Кравчук.

На думку трьох президентів, якщо депутати вирішать що воєнний стан можливий, то вони мають скасувати норму про відміну виборів та обмеження прав і свобод людей.

«Верховна рада вру має ухвалити постанову про проведення виборів 31 березня 2019 року. Настав момент, коли від мудрості народних обранців залежить доля держави», - процитував  Кравчук спільну заяву.

Перший президент зазначив, що питання введення воєнного стану не треба було затягувати до моменту, коли на носі вибори, щоб не сіяти підозри і не сіяти хаос у суспільстві.

Telegram Channel