Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
 В Китаї знайшли мініатюрну теракотову армію

Армія могла "захищати" в потойбічному світі когось із представників еліти.

Jmhullot/Wikimedia Commons

В Китаї знайшли мініатюрну теракотову армію

Вона складається з фігурок піхотинців, кінних солдатів, колісниць і сторожових веж, які висотою не перевищують півтора метра

Як повідомляє Історична правда з посиланням на Громадське, археологи припускають, що армію зробили для принца Лю Хуна, сина одного з імператорів династії Хань, який помер в 110 році до Р.Х.

Поруч зі стародавньою столицею династії Ци — містом Лінцзи на сході Китаю, археологи виявили кар’єр, в якому знаходилася мініатюрна теракотова армія, ймовірно, створена понад 2100 років тому. Дослідники нарахували більше ніж 300 фігурок піхотинців від 21 до 31 сантиметри заввишки. Також в ямі були статуетки кінних воїнів, колісниць і навіть моделі сторожових веж, висотою близько 140 сантиметрів. В південному куті збереглася теракотова модель павільйону з фігурками музикантів в ньому.

Дослідники нарахували більше ніж 300 фігурок піхотинців від 21 до 31 сантиметри заввишки.  

Археологи припустили, що армія могла "захищати" в потойбічному світі когось із представників еліти: правителя, чиновника високого рангу або принца. Оскільки в місті Лінцзи знаходилася резиденція принца Лю Хуна, вчені припустили, що, ймовірно, армію створили аби супроводжувати в інший світ саме його.

На думку дослідників, поруч з кар’єром мала знаходитися могила принца або іншого представника еліти, для якого створювали теракотову армію, але її імовірно знищили. Водночас літні місцеві жителі повідомляли, що поруч з кар’єром, ще в середині XX століття знаходився курган висотою близько чотирьох метрів. Але в 1960-1970-і роки під час будівництва залізниці його зрівняли з землею. Повідомлення місцевих жителів підтверджує також аерофотографування 1938 року, яке проводилося під час війни Китаю і Японії.

Довідково:

Вперше теракотову армію створили для гробниці першого імператора династії Цинь, Цинь Шихуанді, який об’єднав під своєю владою сім держав Внутрішнього Китаю і добудував Велику стіну.

У неї входило щонайменше вісім тисяч статуй піших воїнів в людський зріст в повному озброєнні, коні, вершники та бойові колісниці. За свідченням історика Сими Цяня (145-90 роки до нашої ери), будівництво гробниці імператора тривало понад 30 років і в ньому було залучити понад 700 тисяч робітників.

Telegram Channel