Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
Росія проігнорувала рішення ЄСПЛ стосовно полонених українських моряків

Ілюстрація / REUTERS

Росія проігнорувала рішення ЄСПЛ стосовно полонених українських моряків

Європейський суд з прав людини зобов’язав РФ надати інформацію щодо: захоплення моряків та юридичних підстав їхнього утримання; місця їхнього утримання; спричинених поранень; наданої медичної допомоги

Росія не надала у встановлені строки всю інформацію про полонених і підстави для їх утримання. Про це заявив президент України Петро Порошенко в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, пише УНІАН.

"Ми всі маємо чітко розуміти, що вони не підсудні злочинному російському суду, бо відповідно до Женевської конвенції, а вони були захоплені внаслідок акту агресії, вони є військовополонені", - наголосив він. Українські моряки не можуть бути засуджені судом країни-агресора, особливо підкреслив Порошенко. "Відповідно до тої інформації, якою я володію, Росія порушила рішення ЄСПЛ і жодної інформації не надала. Тому ми маємо зараз об’єднати зусилля всього світу",  - повідомив він. Читайте також Омбудсмен Денісова втратила свідомість у прямому ефірі під час виступу Порошенка (відео) 

"Ми всі маємо чітко розуміти, що вони не підсудні злочинному російському суду, бо відповідно до Женевської конвенції, а вони були захоплені внаслідок акту агресії, вони є військовополонені", - наголосив Президент.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини, відповідно до Правила 54 Регламену, зобов’язав РФ надати інформацію щодо:  захоплення моряків та юридичних підстав їхнього утримання;  місця їхнього утримання;  спричинених поранень; наданої медичної допомоги. Цю інформацію уряд РФ мав надати до понеділка, 3 грудня.

25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу", разом із 24 моряками. Затриманих моряків доставили в окупований Росією Крим і заарештували за підозрою в "порушенні російських кордонів". 30 листопада ввечері міністр закордонних справ Павло Клімкін підтвердив переміщення українських військових моряків до Москви з Сімферополя в СІЗО "Лефортово" і лазарет СІЗО "Матроська тиша", що розташовані у Москві.

Telegram Channel