Макрон звернувся до Франції: надзвичайний стан та нові економічні кроки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.43
Макрон звернувся до Франції: надзвичайний стан та нові економічні кроки

А якби в Україні з травня зросла зарплата на 100 євро?

Фото EPA/UPG.

Макрон звернувся до Франції: надзвичайний стан та нові економічні кроки

«Ніякий гнів не виправдовує атаки на поліцію»

Президент Франції Емануель Макрон (на фото) заявив про введення у країні надзвичайного економічного стану. Про це він заявив під час телезвернення, інформує «Європейська правда». Серед іншого, Макрон заявив,  що засуджує насильство частини протестуючих. «Ніякий гнів не виправдовує атаки на поліцію», – вважає він.

Разом із тим, Макрон визнає, що розуміє гнів і обурення французів, насамперед – пенсіонерів та багатодітних батьків. «Ми дуже повільно просуваємося на шляху до благополуччя», – резюмує президент.

За словами Макрона, вже з травня наступного року року мінімальний розмір оплати праці зросте на 100 євро, а для тих, хто заробляє менш, аніж 2 тис євро на місяць, будуть введені податкові пільги. До того ж – відміняється оподаткування понаднормових робочих годин.

За словами Макрона, вже з травня наступного року року мінімальний розмір оплати праці зросте на 100 євро, а для тих, хто заробляє менш, аніж 2 тис євро на місяць, будуть введені податкові пільги.

Макрон також загадав відмінений ним податок для найбагатших громадян, введений попереднім президентом Франсуа Олландом. Макрон вважає, що цей податок призвів лише до податкової еміграції, проте не виключає його заміни у вигляді податку на люксову нерухомість. «Сьогодні ми повинні відновити наш загальний соціальний проект в ім.’я Франції, в ім’я Європи», – резюмує він.

Президент заявив про введення «надзвичайного економічного та соціального стану», проте не став пояснювати його детелей. Також анонсуються заходи із створення нових робочих міст, протидії податковим ухилянням та захисту екології – їх президент планує обговорити із мерами французьких міст.

«Єдине, про що я дбаю – це ви», – цими словами президент завершив свій виступ.

Нагадаємо, 8 грудня по всій Франції протестували 125 тисяч осіб, 118 отримали поранення, 1220 учасників масових акцій – заарештували.