У Луцьку музей зайнявся метрологією - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 33.50
У Луцьку музей зайнявся метрологією

Учні дізналися про давні міри ваги, довжини, об’єму та площі.

volyn-museum.com.ua

У Луцьку музей зайнявся метрологією

З 11 грудня у Волинському краєзнавчому музеї діє виставково-освітній проект «Народна метрологія українців»

Першими його учасниками стали школярі 5-А класу Луцької загальноосвітньої школи І‒ІІІ ст. № 25, інформує Музейний простір Волині.

Сьогодні для них у музеї проведено заняття з цікавої метрології. Учні познайомилися з давніми способами визначення часу за сонцем, зорями, квітами. Вони дізналися про давні міри ваги (пуд, фунт), довжини (аршин, п’ядь, лікоть, сажень), об’єму та місткості (гарнець, бочка, відро), площі («день землі», «плуг землі»), а також як здійснювались ці виміри.

Учні познайомилися з давніми способами визначення часу за сонцем, зорями, квітами. Вони дізналися про давні міри ваги (пуд, фунт), довжини (аршин, п’ядь, лікоть, сажень), об’єму та місткості (гарнець, бочка, відро), площі («день землі», «плуг землі»), а також як здійснювались ці виміри.

П’ятикласники, прослухавши екскурсію, змогли застосувати свої знання на практиці. Вони розгадували кросворд, в якому потрібно було відгадати назви квітів, що відкриваються і закриваються у певний час; визначали час за зображеннями сонячних годинників з різних міст України. Учні виміряли розмір ступні в сантиметрах та переводили його в дюйми; п’ядями міряли довжину крайки, а ліктями – нитки.

Математичні завдання, які виконували команди, допомогла адаптувати до шкільної програми вчитель математики та класний керівник 5-А класу Луцької загальноосвітньої школи І‒ІІІ ст. № 25 Тетяна Жуковська.