Молочні ріки й сирні береги, і процес народження сиру показали на «Рожищенському сирзаводі» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 33.30
Молочні ріки й сирні береги, і процес народження сиру показали на «Рожищенському сирзаводі»

Як переробляють молочну сировину, спостерігав Роман Романюк.

Волинський обласний центр зайнятості

Молочні ріки й сирні береги, і процес народження сиру показали на «Рожищенському сирзаводі»

Як переробляють молочну сировину, що і де з неї виготовляють, дізналися члени координаційного комітету сприяння зайнятості Рожищенського району

Серед екскурсантів – директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк та очільник Рожищенської районної філії Лариса Вишневська, керівник профільного відділу Оксана Меріда, представники виконавчої влади району та працедавці, повідомляє Волинський обласний центр зайнятості.

Представник роботодавця Віктор Карпець розповів гостям, як молоко перетворюється на сир. Він, зокрема, поінформував:

– Нині на підприємстві працює 440 людей, а заробітна плата становить понад 8 тисяч гривень. В основному ми експортуємо свою продукцію до Білорусі, Молдови та країн Сходу. Встановили лінію з виготовлення білих сирів, але припинили продукувати плавлені. Ми відкрили цех сушильні сироватки, що дало можливість збільшити обсяги її переробки. Завершуємо монтаж парової котельні. Завдяки встановленню сучасних технологій вдалося зменшити собівартість продукції і водночас збільшити її конкурентоспроможність.

Гості побачили деякі етапи перетворення «наживо». Вбравшись у спецодяг, кожен відвідувач на власні очі переконався у дотриманні норм під час виробничого процесу.

У розмові Роман Романюк цікавився, чи є проблема з кадрами і в який спосіб її вирішують. Представник роботодавця відзначив злагоджену роботу з Рожищенською районною філією Волинського обласного центру зайнятості. Її фахівці допомагають підшуковувати кадри ще зі студентських лав, адже зустрічі, які організовують у центрах кар‘єри при профільних навчальних закладах, дають можливість випускникам ближче познайомитися із роботодавцем.

Згодом гості побачили деякі етапи перетворення «наживо». Вбравшись у спецодяг, кожен відвідувач на власні очі переконався у дотриманні норм під час виробничого процесу. Віктор Карпець розповів про рух молока від молоковоза до сиру. Екскурсанти побачили чани, де в молоко додають відповідні бактерії. За деякий час суміш перемішують і під пресом формують у буци. Після цього сир занурюють для просолення у відповідні ємності. Важлива особливість сиру – здатність до тривалого зберігання. Тож для цього на підприємстві є відповідні холодильні приміщення. Із них продукт потрапляє в торговельні заклади.