В Україні запустили суперкомп'ютер – 300 трильйонів операцій на секунду - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 33.31
В Україні запустили суперкомп'ютер – 300 трильйонів операцій на секунду

Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-онструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки.

yuzhnoye.com

В Україні запустили суперкомп'ютер – 300 трильйонів операцій на секунду

Унікальну комп’ютерну систему спеціально розроблено для вирішення інженерних і наукових завдань за допомогою методів обчислювальної фізики

У конструкторському бюро «Південне» введено в експлуатацію новий обчислювальний центр (ОЦ) Yuzhnoye SC з найпотужнішим суперкомп’ютером в Україні, передає «Південне».

Особливість суперкомп’ютера полягає в тому, що він забезпечує вирішення великої кількості завдань за короткий час, підвищену точність результатів і можливість проведення повного комплексу розрахункових робіт у максимально короткі строки.

Загальна ємність оперативної пам’яті – близько 18 терабайт, для швидкого зберігання даних доступне сховище на 200 терабайт.

Високопродуктивна система суперкомп’ютера cкладається із сотні серверів і близько чотирьох тисяч обчислювальних ядер на процесорах найновішої архітектури. Загальна ємність оперативної пам’яті – близько 18 терабайт, для швидкого зберігання даних доступне сховище на 200 терабайт. Усі компоненти суперкомп’ютера об’єднано спеціалізованою високошвидкісною комп’ютерною мережею. Крім того, систему обладнано гібридними обчислювальними серверами з найновішими графічними прискорювачами й окремими модулями для оброблення й візуалізації великих розрахункових даних. Пікова продуктивність суперкомп’ютера становить 300 терафлопс (300 трильйонів операцій на секунду), її порівнюють до потужності тисячі персональних комп’ютерів, які працюють одночасно.

Доступ до таких обчислювальних ресурсів дасть фахівцям КБ «Південне» змогу із недоступною раніше швидкістю проробляти сотні технічних рішень та впроваджувати найбільш оптимальні й ефективні, розширить можливості для реалізації нових, нестандартних ідей. Тобто введення в експлуатацію суперкомп’ютера ще більше підвищить науково-технічну конкурентоспроможність підприємства.

Відкриття обчислювального центру – тільки перший етап упровадження високопродуктивних комп’ютерних технологій. У майбутньому продуктивність суперкомп’ютера може бути збільшено вдвічі, а комп’ютерна інфраструктура ОЦ стане основною платформою електронної діяльності підрозділів КБ «Південне».

Реалізувати проект вдалося завдяки міжнародним комерційним контрактам КБ «Південне», без залучення коштів держбюджету. Упровадження суперкомп’ютера – стратегічна інвестиція КБ «Південне» не тільки у свою виробничу базу, а й у зміцнення науково-технічного потенціалу України.

На відкритті ОЦ були присутні керівники підприємств – стратегічних партнерів КБ «Південне» і представники усіх учасників проекту – MTI, Hewlett Packard Enterprise, APC, ANSYS та інші.