Прокуратура навела лад у документах про ремонт доріг у Благодатному - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.43
Прокуратура навела лад у документах про ремонт доріг у Благодатному

У договорах підряду про капітальний ремонт відсутні гарантійні строки.

Дивись.Info.

Прокуратура навела лад у документах про ремонт доріг у Благодатному

Прокурори Нововолинського відділу Володимир-Волинської місцевої прокуратури, опрацювавши копії розміщених в електронній системі публічних закупівель PROZORRO документів щодо укладених договорів з ремонту автомобільних доріг на території селища Благодатне міста Нововолинська, встановили в договорах підряду істотні невідповідності вимогам чинного законодавства

У рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом службової недбалості службових осіб управління житлово-комунального господарства Нововолинської міської ради, витребувано та вивчено договори підряду про капітальний ремонт вулиці Перемоги на суму 1 306 170 грн. та вулиці Миру на суму 385 750 грн. у Благодатному. Встановлено, що кошти на капітальний ремонт виділені як за рахунок субвенцій із державного бюджету, так і за рахунок місцевого бюджету.

При цьому, у договорах підряду про капітальний ремонт відсутня обов`язкова умова проведення таких робіт – гарантійні строки, які згідно Державних будівельних норм становлять 3 роки.

 Встановлено, що кошти на капітальний ремонт виділені як за рахунок субвенцій із державного бюджету, так і за рахунок місцевого бюджету.

Не визначення гарантійного строку як істотної умови договору підряду фактично позбавляє замовника – Виробниче управління житлово-комунального господарства Нововолинської міської ради (і міську раду, як засновника комунального підприємства) права після припинення дії договору та у разі виявлення недоліків і подальшого руйнування дороги вимагати у підрядника здійснити ремонтні роботи за власний рахунок.

Скерувавши документи реагування до Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області та до Нововолинської міської ради, як розпорядника бюджетних коштів, прокурори домоглися приведення договорів підряду про капітальний ремонт у відповідність до вимог чинного законодавства та встановлення мінімального 3-річного гарантійного терміну.

Наталія МУРАХЕВИЧ, прес-секретар прокурора Волинської області.