На Волині релігійна громада перейшла з Московського патріархату до української церкви - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.42 € 29.76
На Волині релігійна громада перейшла з Московського патріархату до української церкви

Настоятель та прихожани Свято-Різдво-Богородичного храму села Мерви приєдналися до Православної Церкви України.

Фото: http://kyiv-pravosl.info.

Волинь-нова

На Волині релігійна громада перейшла з Московського патріархату до української церкви

Настоятель та прихожани Свято-Різдво-Богородичного храму села Мерви приєдналися до Православної Церкви України

Отець Павло Кліцук.
Отець Павло Кліцук.

 Отець Павло Кліцук прокоментував «Району.Горохів» рішення громади:

«Думка про перехід у нас з'явилася давно, але ми чекали Томосу від Вселенського Патріарха. Коли 5 січня Томос було підписано, а 6 січня вручено мирополиту Епіфанію, ми після Різдвяної служби зібралися на збори і одноголосно громада проголосувала за перехід до Православної Церкви України. У нас є протокол зборів, усе задокументовано. Я уже написав відповідний лист митрополиту Волинському і Луцькому Михаїлу».

Думка про перехід у нас з'явилася давно, але ми чекали Томосу від Вселенського Патріарха

В УПЦ (МП) отця Павла уже встигли заборонити у служінні. Єпископ Нафанаїл по телефону повідомив священику, що він не може звершувати служб і причащатися Христових Таїн. Згодом на сайті єпархії з'явився відповідний указ.Сам отець Павло Кліцук вважає, що після його переходу в ПЦУ рішення архієреїв УПЦ (МП) щодо нього не мають жодної канонічної сили.

В указі йдеться, зокрема, про те, що настоятелю Свято-Різдво-Богородичного храму села Мерва Горохівського району Павло Кліцук забороняється у священнослужінні без права причастя Святих Христових Таїн через через «ухилення в розкол та грубе порушення присяги священнослужителя».

.