Олег Сенцов написав Ірині Геращенко з в’язниці, що закінчив новий роман - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.42 € 29.76
Олег Сенцов написав Ірині Геращенко з в’язниці, що закінчив новий роман

Тримайся, козаче!

Фото GettyImages/AFP/S.Venyavsky.

Олег Сенцов написав Ірині Геращенко з в’язниці, що закінчив новий роман

Ключові слова для українців і світу: «Я не собираюсь падать духом или тем более, унывать – не дождутся!»

Український політв’язень режисер Олег Сенцов повідомив, що дописав новий роман у російській в’язниці. Про це він написав у листі до першого заступника голови Верховної Ради Ірини Геращенко, який вона опублікувала у Facebook, інформує «Українська правда».

«Отримала листа від Олега Сенцова. Ключові слова для українців і світу: «Я не собираюсь падать духом или тем более, унывать – не дождутся!... В общем, я не собираюсь прекращать ни творческую деятельность, ни общественную», – цитує Геращенко режисера.

«Я не собираюсь прекращать ни творческую деятельность, ни общественную».

За її словами, Сенцов пише, що продовжує багато працювати, а наприкінці грудня 2018 закінчив новий роман.

Також вона зазначила, що режисер чекає, що цього року вийде в світ збірка його оповідань, роман і розпочнуться зйомки кіно чи театральна постановка за його сценарієм. 

Зазначається, що лист Сенцов написав 30 грудня 2018 року.

«Українська правда» нагадує:

= 12 грудня 2018 року Сенцов заявив, що після Нового року передасть з російської в’язниці нову збірку дитячих оповідань.

= У грудні українському політв’язню режисеру Олегу Сенцову в Страсбурзі вручили премію імені Сахарова, нагороду замість нього отримала його сестра Наталія Каплан.

= У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних в’язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

= 21 грудня 2018 року стало відомо, що Сенцова перевели з медичної частини колонії в місті Лабитнангі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі «до загону для подальшого відбування покарання».

= Окупанти затримали українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка в Криму 10 травня 2014 року за звинуваченням у підготовці терактів. Українці категорично відкинули усі звинувачення.

= Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, Сенцова – до 20.

Усього в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів.