Лучанин вимагає в гурту «Антитіла» мільйон за використання певних тональностей - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 25.14 € 27.85
Лучанин вимагає в гурту «Антитіла» мільйон за використання певних тональностей

Представником групи «Антитіла» у справі виступить відомий адвокат Ярослав Куц. 

Укрінформ

Лучанин вимагає в гурту «Антитіла» мільйон за використання певних тональностей

На популярних музикантів чоловік подав до суду за використання його патенту

Про це йдеться на сторінці Facebook музикантів, передає «Укрінформ». 

Мешканець Луцька Сергій Лапковський висунув претензію гурту «Антитіла», що нібито вони, під час створення своїх композицій, використали його патент на корисну модель №74516 «Спосіб налаштування параметрів музичної композиції». Автори пісень гурту Тарас Тополя, Сергій Вусик та Максим Сиволап отримали повістки до суду.

Ціна позову становить понад 1 мільйон гривень.

Група шахраїв спромоглася отримати патент на те, що існувало у музичному світі вже багато століть

Представники музикантів пояснили, що, користуючись недосконалістю законодавчої бази, яка регулює роботу органів дозвільної системи нашої країни з питань отримання авторських прав та патентів, «група шахраїв спромоглася отримати патент на те, що існувало у музичному світі вже багато століть». Йдеться про заборону використання музикантами певних тональностей і темпу у своїх піснях.

«Це буде перша подібна судова справа у світі, що побудована на виданому державними органами патенті не на винахід, а фактично на теорію, яка не підкріплена доказами. Створити прецедент – саме це кінцева мета Лапковського С.О., і його подільників для подальшого збагачення на музикантах України», - пояснили у повідомленні.

Проти шахраїв у відповідь «Антитіла» подали позов.

«Нам пропонували заплатити певну суму, і позовна претензія була б відізвана. Але ми не пішли на це, бо для нас це принципові речі. Це щось схоже на те, що тобі забороняють використовувати певні слова у написанні текстів, або ж певні рухи у хореографічних постановках. Це якась дикість. В разі якщо ми не відстоїмо правди, може з'явитися судовий прецедент, а об'єктом нападок може стати кожен артист України. Бо всі музиканти так чи інакше використовують у написанні пісень певні тональності, які звучать у певному темпі», - прокоментував лідер гурту Тарас Тополя.

Відкрите підготовче судове засідання по справі відбудеться 23 січня у Подільському районному суді міста Києва.