Гендиректор Інституту серця оперував волинян разом із ковельськими лікарями - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 25.14 € 27.85
Гендиректор Інституту серця оперував волинян разом із ковельськими лікарями

Борис Тодуров: Можу привітати мешканців Ковеля, ви маєте доступ до сучасного обладнання

Ковельська міська рада

Гендиректор Інституту серця оперував волинян разом із ковельськими лікарями

Учора на запрошення керівництва Ковельського МТМО у лікарні перебували фахівці Інституту серця МОЗ України на чолі з генеральним директором, заслуженим лікарем України Борисом Тодуровим

Він прочитав лекцію для працівників закладу про новітні технології в кардіохірургії. А також був проведений майстер-клас на ангіографі, який отримав Ковель кілька місяців тому, повідомляє Ковельська міська рада.

Лікар Тодуров наголосив: «В Україні упродовж року трапляється 50 тисяч інфарктів і більше 100 тисяч інсультів. У 67% випадків причиною смерті є серцево-судинні хвороби. Це вдвоє більше, ніж в європейських країнах. Це не просто погана статистика, це загроза національній безпеці. Завдання кардіохірургів та кардіологів максимально знизити смертність саме від цих недуг».

І над цим працюють в Інституті серця, використовуючи сучасне медичне обладнання, досягнення галузі. Зокрема, вони практикують встановлення механічного серця. Свій досвід вони готові передавати колегам у різних регіонах України.
Нещодавно нові технології прийшли в Ковель. Місто отримало ангіограф.

На переконання кардіохірурга, спеціалісти у нас теж є, вони пройшли навчання в їхньому інституті. Крок за кроком вони будуть підвищувати свій рівень, розширювати діапазон операцій. На ангіографі їх можна робити більше тридцяти на різних судинах нашого організму.

Учора під керівництвом та безпосереднім консультуванням Бориса Тодурова зроблено п’ять планових операцій. Відбувалась онлайн-трансляція, учасники зустрічі спостерігали за процесом.

На переконання кардіохірурга, спеціалісти у нас теж є, вони пройшли навчання в їхньому інституті. Крок за кроком вони будуть підвищувати свій рівень, розширювати діапазон операцій.

Як зазначив головний лікар МТМО Олег Самчук, було обрано найскладніші випадки захворювань. Разом з тим, довелось внести коригування у план роботи. Адже у цей час швидка привезла жінку з гострим інфарктом, який у неї стався на місцевому ринку. Вона одразу потрапила у відділення. Лікарі за півгодини надали їй необхідну допомогу. І тепер вона не просто буде жити, але й у неї не буде інвалідності, наслідків інфаркту, тому що операція була проведена вчасно, коли не сталось змін у серцевому м’язі. Сьогодні цій хворій дуже пощастило.

Важливо надати допомогу в перші години, адже вони є вирішальними для подальшої долі пацієнта. Тож Борис Тодуров вважає, що потрібно посилити роз’яснювальну роботу, аби люди при болях в серці негайно звертались до фахівців.

«Можу привітати мешканців Ковеля, ви маєте доступ до сучасного обладнання. Ми прагнемо в Європу. А там немає різниці в медичному обслуговуванні в столиці і провінції. І практично у кожній лікарні є ангіограф. І пацієнту надають допомогу, використовуючи новітні технології. Ми йдемо до цього в Україні. Ковелю пощастило, адже ці європейські стандарти уже реалізовані у місті. У вашої лікарні у цьому напрямку велике майбутнє», - резюмував відомий кардіохірург.