Завдяки туризму громади Волині заробили майже 600 тисяч гривень - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.16 € 34.25
Завдяки туризму громади Волині заробили майже 600 тисяч гривень

Платниками туристичного збору є громадяни України, іноземц, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє відповідне рішеннямісцевої ради та тимчасово розміщуються у місцях проживання.

Pixabay

Завдяки туризму громади Волині заробили майже 600 тисяч гривень

Протягом 2018 року в області сплачено 584,6 тисячі гривень туристичного збору

Сума залученого громадами туристичного збору торік майже на сто тисяч гривень перевищує показники 2017 року.

Зважаючи на особливий  туристичний потенціал нашого регіону, громади можуть отримати вагомі надходження

   «Враховуючи останні зміни, внесені до Податкового кодексу України щодо ставок туристичного збору, на органи місцевого самоврядування покладається відповідальність в ухваленні рішень , які почнуть діяти відповідно до вказаного у рішенні строку. Це означає, що стан надходжень туристичного збору залежить від позиції рад територіальних громад. Зважаючи на особливий  туристичний потенціал нашого регіону, громади можуть отримати вагомі надходження», - на цьому моменті в ході засідання «круглого столу» у ЦНАП Луцької міської ради з представниками бізнесу наголосила завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна. 

Під час спілкування з учасниками заходу посадовець поінформувала про те, що 1 січня набрали чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII. Зокрема, внесено зміни до ст. 268 ПКУ, яка регулює порядок оподаткування туристичним збором.

 Довідково: ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі:

– до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму;

– до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.   

Джерело: Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області.