14 сніготопів прочимчикували півсотні кілометрів Цуманською пущею (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.16
14 сніготопів прочимчикували півсотні кілометрів Цуманською пущею (фото)

Ото відчайдухи!

КНПП "Цуманська пуща"

14 сніготопів прочимчикували півсотні кілометрів Цуманською пущею (фото)

Бачили сліди козуль, оленів, лисиць та зайців

Працівниками КНПП «Цуманська пуща» впродовж останніх двох років було організовано низку різноманітних за форматом, тривалістю та складністю рекреаційних та еколого-освітніх заходів, зокрема, одноденні екопоходи в усі пори року, сплави, багатоденні велопоходи, нічні екскурсії, таборування та інші. І ось, нарешті, 26-27 січня 2019 р. вдалось організувати дводенний зимовий піший екопохід, під назвою «Сніготопка». Захід приурочений до Всесвітнього дня водно-болотних угідь. Його мета – це популяризація екотуризму на території національного парку та привернення уваги громадськості до цінності водно-болотних угідь, та їхньої естетичної привабливості.

Взяти участю у зимовому поході зголосились як бувалі туристи, так і люди, для яких це був перший похідний досвід.

Взяти участю у зимовому поході зголосились як бувалі туристи, так і люди, для яких це був перший похідний досвід. 14 учасників з Луцька, Рівного, Костополя, Березного та Києва подолали близько 50 км пішки (26 км в перший день та 23 км в другий) по маршруту: станція «Цумань» – смт Цумань – с. Башлики – ур. Гребельки – ур. Гайсин – ур. Живоронь – с. Городище – ур. Майдан – ур. Вілька Котівська – с. Дерно.(Ківерцівський р-н, Волинська обл.).

Перша ділянка маршруту протяжністю 7 км проходила по слідам останньої розібраної вузькоколійної дороги в Ківерцівському районі, яка сполучала смт Цумань та станцію «Цумань» в с. Кадище. Її розібрали в 2001 році (а міг би бути цікавий туристичний об’єкт) і довгий рівний насип поступово заріс чагарниками та підіском, чітко його можна прослідкувати лише взимку. Далі зупинка в смт Цумань для чаювання та огляду колишнього костелу Св. Аргентінуса 1936 р. та Свято-Покровської церкви 1843 р.

Приємно вразили мальовничі пейзажі та рельєф надзаплавних борових терас лівого берегу річки Путилівки на ділянці між смт Цумань та с. Башлики. 

Наступний об’єкт на маршруті – урочище Гребельки. Це каскад ставків посеред лісу біля с. Мощаниця, побудованих ще в часи, коли цими землями володіли князі Радзивілли.

Далі група рушила в сторону с. Городище. Ліси між селами Карпилівка та Городище заболочені. Саме тут, посеред важкопрохідних ділянок непогано зберіглись земляні укріплення австро-угорські фронтової лінії оборони часів Першої світової війни. Пройтись по цим місцях можливо лише взимку, коли болота замерзають. Учасники без проблем подолали водно-болотний челендж – рух по пересічній місцевості по купинах із глибокими канальцями між ними.

На другий день головними об’єктами на маршруті були Городищенські дуби віком понад 500 років, які є ботанічною пам’яткою природи місцевого значення, а також мальовничі пейзажі штучних ставків в урочищах Майдан та Чеканське.

На другий день головними об’єктами на маршруті були Городищенські дуби віком понад 500 років, які є ботанічною пам’яткою природи місцевого значення, а також мальовничі пейзажі штучних ставків в урочищах Майдан та Чеканське. Саме тут бачили найбільше слідів тварин: козуль, оленів, лисиць, зайців та інших.

Чарівна атмосфера молодих самосівних лісів та перелісків в урочищі Вілька Котівська підсилювалась сонячною погодою та свіжим снігом, який випав напередодні. В долині річки Сичівки ще до цього часу вгадуються місця, де колись стояли хутори та будівлі польських та німецьких колоній Адамівка та Нова Земля. На завершення походу, виконали вправу на витривалість і останні 4 км пройшли по доволі глибокому і складному снігу із переправами через меліоративні канали. Фініш екопоходу відбувся на станції Олика, в с. Дерно.