Волинь займає 8 місце в Україні за кількістю корів та птиці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.23
Волинь займає 8 місце в Україні за кількістю корів та птиці

Виробництво валової продукції сільського господарства становить 7,1 млрд грн, що майже на 2 млрд грн більше до 2010 року.

Фото: volynonline.com.

Волинь-нова

Волинь займає 8 місце в Україні за кількістю корів та птиці

Аграрії області підвели підсумки роботи за 2018 рік

 

 Учора, 31 січня 2019 року, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Кравчук та фермери району взяли участь у засіданні колегії департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та навчанні голів фермерських господарств регіону.
Директор департаменту Юрій Горбенко озвучив результати роботи галузі АПК за минулий рік та окреслив основні напрямки діяльності на 2019.
Зокрема, Юрій Мефодійович, оперуючи цифрами, у своєму виступі акцентував увагу присутніх на успіхах галузі. Відтак, динаміка нарощування виробництва сільськогосподарської продукції відбувається за рахунок інтенсифікації виробництва. Індекс сільськогосподарської продукції становить 103,1%, в агропідприємствах - 110,8%. Виробництво валової продукції сільського господарства становить 7,1 млрд грн, що майже на 2 млрд грн більше до 2010 року.

Правда, як стало відомо зі слів доповідача, показники галузі тваринництва за останній рік дещо знизилися. Проте, на 0,2% збільшилося утримання корів. Волинь займає 8 місце в Україні за кількістю корів та птиці, 10 місце за кількістю свиней та 12 – за кількістю ВРХ.

Правда, як стало відомо зі слів доповідача, показники галузі тваринництва за останній рік дещо знизилися. Проте, на 0,2% збільшилося утримання корів. Волинь займає 8 місце в Україні за кількістю корів та птиці, 10 місце за кількістю свиней та 12 – за кількістю ВРХ.

 

 З року в рік зростають показники зернової групи. У 2018 році аграрії зібрали 1201 тис. тонн зерна. Середня урожайність становила 41,9 ц/га. За виробництвом сільськогосподарських культур, Волинь займає 1 місце у виробництві вівса, 4 – у виробництві жита, 5 – у виробництві ярої пшениці, 8 – картоплі та ріпаку та 9 – у виробництві цукрових буряків.
- Державна підтримка галузі АПК з бюджетів усіх рівнів у 2018 році становила 137,8 млн грн. З державного бюджету – 120,3 млн грн (програми підтримки фермерства – 11099 тис грн, галузі тваринництва - 66138 тис грн, молодих садів та ягідників - 12421 тис грн, здешевлення кредитів - 18500 тис грн, компенсація вартості техніки – 11400 тис грн, фінансова підтримка фермерських господарств через Укрдержфонд – 759 тис грн). Підтримками скористалися 171 агроформування, 394 фермерських господарства та 5040 особистих селянських господарств, - зазначив директор департаменту. - На фінансування заходів Комплексної програми з обласного бюджету агровиробникам області надійшло1213,8 тис грн. Програмами скористалися 1511 особистих селянських господарств, 4 громади, 6 фермерських господарств та 6 агроформувань.
Своєю чергою, під час навчання голів фермерських господарств розглянули фінансову підтримку фермерських господарств через Укрдержфонд; порядок реєстрації земель, які надані у постійне користування фермерським господарствам, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; новини податкового законодавства, а також ряд інших немало важливих для волинських аграріїв питань.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації.