
Ігор і Любов Бойки зі синочком Богданом.
Фото з домашнього альбому.
Любов Бойко – одна з найавторитетніших педагогів на Горохівщині
Усі мами й тати хочуть своїм дітям мудрих, добрих, далекоглядних педагогів, а перших учителів, які вперше переводять малечу через шкільний поріг, навіть асоціюють із мамами. Цьогоріч виповниться 30 років, відколи такою вчителькою родина НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» м. Горохова визнала 20-річну Любов Бойко
Майнув жар-птицею час, і 2 лютого учнівський, педагогічний і батьківський колективи школи-гімназії, а ще – найрідніші, друзі, знайомі вітатили Любов Олександрівну із 50-річним ювілеєм. Знаковий день пані Любов запам’ятала сонячним від найгарніших людських почуттів. Ювілярка – заступник директора з виховної та навчально-виховної роботи, лауреат обласних конкурсів у номінаціях «Вчитель початкових класів», «Заступник директора з виховної роботи», вчитель-методист, володарка Почесної грамоти і Подяки Міністерства освіти та науки України, улюблениця дітвори і авторитетна колега, доброзичлива наставниця когорти молодих освітян щодня щиро дякує Богові за своє життя, за солодко-терпку вчительську долю, за учнів, які з її знань і благословення вже на своїх життєвих дорогах виводять теореми мудрості.
Ювілярка – заступник директора з виховної та навчально-виховної роботи, лауреат обласних конкурсів у номінаціях «Вчитель початкових класів», «Заступник директора з виховної роботи», вчитель-методист, володарка Почесної грамоти і Подяки Міністерства освіти та науки України
У Горохові всі знають Любов Олександрівну особистістю з променистою щирістю вдачею. До якого краю так любо приголубилося сонечко, коли вона народжувалася серед лютої зими? Котрі батьки викохали добропорядністю і людинолюбством таку розумну і щиру доньку? Любов Олександрівна і досі в кожну вільну хвилину поспішає до отчого дому в селі Милятині на Іваничівщині.
У ньому свою розумницю дотепер дитиною чекають матуся Марія Пилипівна і тато Олександр Васильович. Дивлячись на найріднішу, почуваються найщасливішими, бо навчили її і старшу доньку Світлану жити на світі по совісті, дорожити улюбленою працею. У спогадах бачать Любу дівчатком, яке, дуже любило, коли співала, зібравшись на гарну оказію, їхня родина Іванчуків. Пригадують донечку школяркою, котра завжди ходила з книжкою в руках.
-Було, що й хитрувала, кажучи мамі що маю вчити стільки уроків, що аж ніяк не вспіваю через них іти помагати сапати колгоспні буряки, та школу закінчила відмінницею. Попри предметні знання, захоплювалася музикою, грою в шашки, декламуванням, - про чудові хвилини дитинства ювілярка розповідає, усміхаючись, бо тепер, у розквіті зрілості, після уроків вспіває працювати на власному городі і допомагати стареньким батькам у селі, співати в славнозвісному народному аматорському колективі профспілок України «Освітянка», вишивати, доглядати кімнатні квіти і разом із чоловіком Ігорем будувати власний дім. До слова, її суджений родом із Пірванча, а знайшов свою любу серцю Любов у її Милятині: парубком приїхав на гостини до родичів, а невдовзі став хазяйновитим зятем.
Хто і коли дбайливо посіяв і зростив в серці іменинниці зерно любові до вчителювання? Вона мріяла присвятити йому себе, щойно вгледіла свою першу вчительку Ларису Сільвейстрівну Мельник, – інтелігентну, жіночну, добру, розумну, наче мама. Відтоді ні на хвилину не відпускала від себе нестримного бажання так само стояти перед класом із діточками і бачити в їхніх оченятах бажання усміхатися чи сумувати, про щось дізнатися або засоромитися через невиконане домашнє завдання, перейматися їхніми невдачами, радіти успіхам.
Цього хлопчика, шестикласника-відмінника школи-гімназії, завдяки його голоскові, схожому на соловейковий, уже знає і волинська публіка. Богдан приязно на вулиці гукає всім дорослим знайомим дзвінке «Привіт» і бачиться не по-дитячому взірцевим парафіянином, коли читає «Апостол» чи прислуговує священнослужителям у Свято-Вознесенському храмі міста Горохова.
Після навчання у Володимир-Волинському педагогічному училищі юна освітянка півроку працювала піонервожатою в селі Озютичі на Локачинщині, здобувала вищу освіту на факультеті педагогіки Волинського державного педагогічного університету імені Лесі Українки, а якби можна було повернути життя знову у юність, то пішла б тією дорогою, яка привела її у школу-гімназію м. Горохова. У ній зорею однодумства величає творчий колектив і повсякчас почувається вдячною за віру в її вчительське натхнення - екс-заступнику директора школи Зінаїді Банері, за уроки управлінської науки - директору НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназія» м. Горохова Володимиру Зінчуку, його заступникам Неонілі Чонці, Валентинові Бочковському, методистам відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації Олені Підлужній і Надії Власюк, всім освітянам, які довірили їй місію бути невтомним творчим лідером, авторкою змістовних сценаріїв, ініціаторкою відомих на Волині шкільних заходів, організатором незабутнього дозвілля, яке оздоблює досвідом, новаторством, вмінням зацікавити і приємно здивувати дітей і дорослих.
Про що мріє ювілярка? Щастя всій своїй родині і племіннику-улюбленцеві Сргієві. Щоб виріс хорошою людиною син Богдан. Цього хлопчика, шестикласника-відмінника школи-гімназії, завдяки його голоскові, схожому на соловейковий, уже знає і волинська публіка. Богдан приязно на вулиці гукає всім дорослим знайомим дзвінке «Привіт» і бачиться не по-дитячому взірцевим парафіянином, коли читає «Апостол» чи прислуговує священнослужителям у Свято-Вознесенському храмі міста Горохова. Він першим разом із татусем Ігорем привітає свою найкращу в світі матусю. Що подарують? Найдорожче і найпотрібніше кожній Берегині своєї сім’ї і родини «Люблю»!
