Волинський священик: «Московська патріархія відходить від єдності Православ’я, а ПЦУ залишається в єдності» (відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.15 € 34.19
Волинський священик: «Московська патріархія відходить від єдності Православ’я, а ПЦУ залишається в єдності» (відео)

Віктор Мартиненко - у центрі.

Фото: Буг.

Волинь-нова

Волинський священик: «Московська патріархія відходить від єдності Православ’я, а ПЦУ залишається в єдності» (відео)

У студію інтернет-видання «БУГ» завітав священик з Нововолинська Віктор Мартиненко і відповів на запитання журналістів про Томос, перехід до ПЦУ, розповів про поїздку до Туречинни, після якої УПЦ МП заборонила йому проводити богослужіння

«Мене заборонили за службу Божу, за співслужіння з ієрархами і кліриками Вселенської патраріії. Тієї церкви, єдністю з якої ми пишалися чверть століття і будували свою канонічну ідентичність», – розповідає Віктор Мартиненко.

За його словами, всі хрестилися у православній церкві, а не московській чи українській. Московська церква сьогодні відійшла від єдності Православ’я, натомість в єдності сьогодні церква українська. «У нас нічого не помінялося. Ми нікуди не переходили, бо 24 роки були в єдності зі світовим Православ’ям. Тепер московська патріархія від’єднується від єдності Православ’я, а ми залишаємося в єдності Православ’я тепер вже в новоствореній церкві України», – розповів Віктор Мартиненко.

«У нас нічого не помінялося. Ми нікуди не переходили, бо 24 роки були в єдності зі світовим Православ’ям. Тепер московська патріархія від’єднується від єдності Православ’я, а ми залишаємося в єдності Православ’я тепер вже в новоствореній церкві України», – розповів Віктор Мартиненко.

Нагадаємо, нещодавно отця Віктора Мартиненка за співслужіння з кліриками Константинопольського патріархату митрополит Володимир-Волинський і Ковельський УПЦ МП Володимир заборонив у служінні без права Причастя. Після отримання наказу про заборону у служінні Віктор Мартиненко написав митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському Володимиру листа, у якому пояснив його абсурдність.  Також отець Віктор опублікував указ митрополита Олександра (Драбинка) про своє призначення штатним дияконом Храму Преображення Господнього у Хуторі-Ясному під Києвом у єпархії міста Києва та Київської області.

Зазначимо, що Віктор Мартиненко відомий своєю проукраїнською позицією ще з 2014-го року. Тоді священика із Нововолинська прокляв митрополит Павел за те, що він порекомендував Павлу: «Не говоріть від лиця усієї Церкви, ми розуміємо, що у вас спільні фінансові інтереси – просто станьте і, у черговий раз, на камери поцілуйте їх у сраку, а від усіх не треба».

Отець Віктор пояснив свої слова: «Високопреосвященний митрополит Павел, в ейфорії вітальної промови порівняв громадянина В. Януковича з Господом Ісусом Христом. І хоча прес-служба Лаври наступного дня спробувала знівелювати вислови митрополита Павла, проте аудіо запис підтверджує, що митрополит таки порівняв Януковича з Господом».