Українська юніорка Катерина Бех стала дворазовою чемпіонкою світу з біатлону - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.19 € 34.10
Українська юніорка Катерина Бех стала дворазовою чемпіонкою світу з біатлону

Молодчинка!!!

biathlon.com.ua

Українська юніорка Катерина Бех стала дворазовою чемпіонкою світу з біатлону

Після перемоги у спринті, наша співвітчизниця виграла й гонку переслідування!

Ще один мажорний акорд подарували українські біатлоністи під час гонки переслідування юніорок на юніорському чемпіонаті світу в Брезно-Осрблі! Але це й не дивно: після заробленого напередодні золота Катерина Бех, вся біатлонна Україна застигла в очікуванні "продовження банкету", повідомляє biathlon.com.ua.

Переможниця спринту почала гонку переслідування розмірено, практично розгубивши 14-секундну стартову перевагу. Але, на жаль, обережність в першій стрільбі лежачи не допомогла: п'ятий постріл Каті пішов повз цілі, а з ним - і пішло лідерство: Бех перейшла в групу переслідувачів.

Але вже другий рубіж знову перевернув ситуацію в гонці кардинально! Перша п'ятірка спортсменок допускала промахи, чим скористалися суперниці. І головну роль тут зіграли українки! Заробивши по колу штрафу в першій стрільбі лежачи, другу і Катерина Бех, і Анна Кривонос пройшли чисто, і пішли в гонку лідерами, прихопивши з собою лише шведку Ельвіру Еберг! Однак в межах 50-ти секунд було ще 13 суперниць, а гонки переслідування в біатлоні починаються тільки зі "стійок". У юніорському біатлоні - тим більше...

Дворазова чемпіонка світу серед юніорок Катерина Бех! Перша в історії українського біатлону!!! Браво, Катя!!!

І цю перевірку паспортів Катерина Бех витримала з честю, немов намагаючись оперативно підтвердити сказані напередодні слова свого тренера Іллі Лопухова про те, що Катя дуже скоро доведе, що може стріляти стабільно. Лише одну помилку дозволила собі Бех на третьому вогневому рубежі, а коли на четвертому довелося включити все самовладання для боротьби за нагороди, впоралася бездоганно!

На останнє коло наша спортсменка вийшла лідером. І хоча всього в півтора секундах позаду була німкеня Ханна Кебінгер, окрилену українку було не зупинити! Уже до середини кола все стало ясно: перевага Каті тільки збільшувалася, і до фінішу досягла дев'яти секунд!

Дворазова чемпіонка світу серед юніорок Катерина Бех! Перша в історії українського біатлону!!! Браво, Катя!!!

Кебінгер досить впевнено довела гонку до срібла, завоювавши третю медаль в чотирьох гонках чемпіонату. А з бронзою додому відправиться француженка Софі Шово.

Аня Кривонос, на жаль, залишила надто багато сил на першій половині дистанції. Заробивши на двох стійках чотири кола штрафу, вона відкотилася у другий десяток, де моральних сил за для боротьби за кожну секунду вже не залишалося: підсумковий результат Кривонос - 17-й.

Ще дві наших дівчини, Валерія Дмитренко та Ганна Коваленко, фінішували неподалік один від одної, на 29-й і 35-й позиціях. Але якщо для Лери це - крок назад в порівнянні з 19-ю позицією в спринті, то Аня зуміла за час персьюту відіграти 18 місць, стартувавши 53-ю.

У загальному заліку Юніорського кубку IBU Катерина Бех вийшла на друге місце, скоротивши дистанцію від лідера, німкені Ханни Кебінгер, до 33 очок. Крім того, на поточному чемпіонаті світу Катя набрала найбільшу кількість очок серед усіх спортсменок в трьох особистих гонках, і, згідно з новими правилами IBU, отримує їхню особисту квоту на заключний етап дорослого Кубку світу, який пройде наприкінці березня в норвезькому Холменколлені.

Гонка переслідування. Юніорки:
1.  Катерина Бех (Україна) (1+0+1+0)  31:23,8
2.  Ханна Кебінгер (Німеччина) (0+1+0+0)  +9,1
3.  Софі Шово (Франція) (0+1+0+2)  +16,4
...
17.  Анна Кривонос (Україна) (1+0+2+2)  +1:35,5
29.  Валерія Дмитренко (Україна) (0+1+1+1)  +2:42,5
35.  Ганна Коваленко (Україна) (0+0+2+1)  +3:13,6