Французьким собакам заборонили гавкати - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.25 € 26.94
Французьким собакам заборонили гавкати

Що, Барбосе, навіть гавкнути не дають?!

УНІАН

Французьким собакам заборонили гавкати

Поки що лише в одному з містечок на півночі країни

Мер містечка Фекьер на півночі Франції заборонив місцевим собакам голосно гавкати. Поскиглити тихенько або гавкнути разок можна, але тільки так, щоб не дратувати сусідів. Починаючи з понеділка, господарям порушникам нового правила загрожує штраф 68 євро, повідомляє УНІАН.

Мер Фекьера Жан-П'єр Естьен стверджує, що заборона необхідна, оскільки деякі собаки гавкають тут практично цілодобово і не дають сусідам спокійно жити, передає Бі-бі-сі. Захисники прав тварин вже обурені, але мер наголошує, що нічого особистого проти собак не має і не збирається штрафувати їхніх господарів кожен раз, коли їхній вихованець гавкне.

Заборона була схвалена міською радою, яка вирішила захистити право 1400 жителів Фекьера на тишу і спокій. Порушники будуть штрафуватися, якщо на них надійдуть скарги від сусідів.

Заборона була схвалена міською радою, яка вирішила захистити право 1400 жителів Фекьера на тишу і спокій. Порушники будуть штрафуватися, якщо на них надійдуть скарги від сусідів.

А почалося все з того, що жителі містечка підписали петицію, благаючи міську владу розібратися з однією з мешканок Фекьера, в будинку якої живуть і постійно гавкають кілька великих собак.

Мер розповідає, що разом з колегами по міськраді вони намагалися поговорити з цією жінкою, але вона навіть слухати не стала.

"Але ми ж не могли просто піти і нічого не зробити", - продовжує міський голова. Тому місцева влада вирішила заборонити в містечку гучне гавкання.

Захисники прав тварин вже збираються подати на міську владу до суду, стверджуючи, що з таким же успіхом можна було б заборонити дзвін церковних дзвонів, і що взагалі-то паща собаки, крім усього іншого, призначена для гавкоту.

Фекьер - не перший населений пункт у Франції, чия влада ополчилися на собачий гавкіт. У 2012 році містечко Сент-Фуа-ля-Гранд ввело подібну заборону на галасливу поведінку собак з міркувань охорони громадського спокою.

Собачий гавкіт часто дратує сусідів, але це - лише спосіб спілкування і висловлення емоцій, даний собакам природою.

Гучність і тон собачого гавкоту варіюються в залежності від породи та інших умов, але може досягати 100 децибел, що можна порівняти з шумом верстатів на заводі.

Рекордсмен у цьому сенсі - золотистий ретрівер з Австралії на ім'я Чарлі. Гучність його гавкоту досягає 113,1 децибел.

Собаки гавкають з різних причин: щоб привернути до себе увагу, попередити про небезпеку або відлякати чужака. Крім того, гавкіт - це спосіб комунікації з іншими собаками, а також реакція на самотність і ізоляцію.

Існують електронні нашийники, що б'ють собаку слабким електричним зарядом щоразу, коли вона починає гавкати, але захисники тварин вимагають заборонити їх застосування, оскільки вважають це жорстокістю.

Подібні нашийники заборонені, наприклад, у Швейцарії. Але в тій же Швейцарії існує і безліч інших правил, що стосуються собак, і в цьому сенсі країна попереду планети всієї. Чотириногі друзі швейцарців зобов'язані мати свій власний швейцарський собачий паспорт з фотографією і докладним описом тварини. Крім того, їм потрібна прописка, яку дає місцева влада. Практично у всіх кантонах собаки повинні пройти курс тренування на хорошу поведінку. Їх не можна вигулювати поблизу дитячих майданчиків і шкіл, а крім того, у громадському транспорті у Швейцарії за псів треба платити, хоча і вдвічі менше, ніж за людей.