
У президії - заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький, заступник голови районної ради Віталій Клемба, голова райдержадміністрації Юлія Гринчук, головний лікар Горохівської ЦРЛ Валерій Коба.
Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.
В якому стані перебуває медицина на Горохівщині
У Горохівській ЦРЛ відбулася розширена підсумкова медична рада

Її учасники заслухали звітні доповіді головних лікарів Горохівської ЦРЛ Валерія Коби і Горохівського центру ПМСД Галина Майко. Медична еліта району міркувала, як лікуватиме українців, упроваджуючи в життя назрілу медичну реформу. Учасниками діалогу були заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький, голова райдержадміністрації Юлія Гринчук, заступник голови районної ради Віталій Клемба, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Білик.
Валерій Коба протягом години аналізував кадрову і господарсько-фінансову діяльність очолюваного ним закладу охорони здоров’я, кожного відділення зокрема, загострення і зменшення кількості найбільш небезпечних захворювань у порівнянні з минулими роками. Був відвертий, що забезпеченість району лікарями залишається низькою. Тривожним чувся факт збільшення онкологічних захворювань. Обговорювали стан захворюваності жителів району на туберкульоз, цукровий діабет, ВІЛ, можливості відділень анестезіології і реанімації, пріоритетну охорону материнства і дитинства.
Причину зменшення кількості хворих, пролікованих у стаціонарі, доповідач асоціював із зростанням цін на лікарські засоби, яке зумовлює госпіталізацію хворих в ургентному порядку. У лікарню пацієнти звертаються через 3-4 дні з моменту погіршання стану здоров’я з важкою поєднаною патологією. Залишається високим показник скерування на госпіталізацію бригадами ЕМД і приймальними відділеннями ЦРЛ, низьким – сімейними лікарями.
Помічним для пацієнтів і вдячною для медиків бачиться активне використання лікарнею можливостей регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард».
Помічним для пацієнтів і вдячною для медиків бачиться активне використання лікарнею можливостей регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард». Уже вдруге заклад підтвердив відповідність статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини», наданий у рамках швейцарського проекту «Перинатальне здоров’я» і американського – «Здоров’я матері та дитини».
Надію на співпрацю і допомогу районної влади під час своєї промови висловила Галина Майко. Керівник, зокрема, зауважила, що реформа не передбачає звичних для сільського населення ФАПів. При цьому, зі слів пані Галини, атестаційна оцінка її колективу є кращою в області і в Україні, а команду фахівців уже обрали сімейними лікарями не лише горохівчани, а й жителі сіл району.
Головний лікар Берестечківської районної лікарні №2 Павло Звонар назвав проблемні питання свого колективу, пов’язані з навантаженням на лабораторію, лікарів, акредитацією, яку заклад має пройти повторно. Позитивом відзначив відремонтовані за сприяння районної влади і депутатського корпусу харчоблок та покрівлю і заміну вікон у дитячому відділенні.
Заступник головного лікаря головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Оксана Губська озвучила рейтингову оцінку тимчасової втрати працездатності жителями району. Зі статистики виходу на інвалідність слідує, що на першому місці - кардіологічна група хворих, на другому - хворі з онкопатологією та травмовані, на третьому - ті, які потерпають від розладів психіки. Групи інвалідності в минулому році було призначено сімом учасникам АТО. Тривожить дійсність: частина населення є настільки зубожілою, що не має коштів на придбання інвалідних візків, милиць, палиць тощо…
Тривожить дійсність: частина населення є настільки зубожілою, що не має коштів на придбання інвалідних візків, милиць, палиць тощо…
Валерій Коба висловив вдячність керівникам району і депутатам районної ради за відремонтоване за кошти з районного бюджету терапевтичне відділення, за взаєморозуміння, коли йдеться про вирішення поточних проблем працівників галузі медицини району. Завданнями до виконання в 2019 році озвучив придбання вартісної апаратури, утеплення фасадів стаціонарного і адміністративного корпусів лікарні тощо.
Роботу установ охорони здоров’я Горохівщини резюмувала голова райдержадміністрації Юлія Гринчук: «Медики - це ті фахівці, які самовіддано працюють завжди. Тому дякую за сумлінність, бажаю здоров’я і не опускати руки».
Від голови районної ради Тараса Щерблюка, депутатського корпусу і від себе особисто заступник голови районної ради Віталій Клемба вдячно запевнив, що покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів Горохівщини буде і надалі пріоретитним напрямком діяльності влади.
Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький увагу колег акцентував на протидії кору, наголосив на необхідності вакцинації населення від цієї хвороби і дифтерії, від можливого спалаху якої страхуватися щепленнями потрібно зазадалегідь. Зі слів обласного чиновника, якісної вакцини є достатньо. За посильну допомогу у вирішенні цієї та інших проблем подякував очільникам району.
Особливу увагу попросив звернути на інформування населення про можливість користуватися програмою «Доступні ліки». До слова, список препаратів у ній знову збільшився.
Валерій Руцький назвав чудовою роботу сімейних лікарів району щодо підписання декларацій, порадив працівникам ФАПів активніше обстежувати кардіографами, наданими Світовим банком, всіх, хто звертається за медичною допомогою. Особливу увагу попросив звернути на інформування населення про можливість користуватися програмою «Доступні ліки». До слова, список препаратів у ній знову збільшився. А головне, радив кожному фахівцю зберегти своїх пацієнтів якісними послугами і дотриманням етики лікаря, бо «якщо не приймете людину, вона до вас ніколи не повернеться - піде в іншу лікарню, а за нею, згідно з принципом «гроші ходитимуть» за пацієнтом», «попростує» і фінансування.
