Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
Чому Горохівщині припадає мало грошей на розвиток АПК?

uk.etcetera.media

Чому Горохівщині припадає мало грошей на розвиток АПК?

Винесене в заголовок запитання постало на засіданні колегії райдержадміністрації. Йшлося про те, що в минулому році державна підтримка галузі АПК Волині з бюджетів усіх рівнів становила 137,8 млн грн. З державного бюджету – 120,3 млн грн., з яких Горохівщині, найбільшому аграрному району області, припало приблизно 5 млн 423 тис грн.

Під час засідання колегії Горохівської РДА.
Під час засідання колегії Горохівської РДА.

 Очільники району вважають, що ця цифра повинна бути більшою.

Загалом сільськогосподарські справи у нашому краї торік увінчалися щедрішими врожаями і вищими показниками тваринництва, ніж позаторік. Про них, підбивши підсумки роботи галузі агропромислового комплексу району за 2018 рік, на засіданні колегії детально розповідав заступник начальника управління регіонального розвитку райдержадміністрації Віктор Яремчук. Доповідач послідовно  підсумував успіхи хліборобів,  ягідників та садівників, господарів, які вирощують фундук. Проаналізував стан тваринництва у сільськогоспоарських підприємствах, фермерських і одноосібних господарствах, у яких зросли надої молока. 

 

 Засідання колегії вела  голова райдержадміністрації Юлія Гринчук. На її запитання про дотації у 2019 році для господарств, в яких утримується три і більше корови,  Віктор Яремчук поінформував, що  від таких отримано близько 50-ти заяв. Наразі йде процес оформлення документів. Грошей, скерованих районною радою,  всім не вистачає, але, зі слів пана Віктора, дотацію будуть домагатися в держави. 

Грошей, скерованих районною радою,  всім не вистачає, але, зі слів пана Віктора, дотацію будуть домагатися в держави. 

«Горохівський - найбільший аграрний район в області, де насправді найбільші врожаї. Ви не задумувалися над тим, що департамент повинен більше інформувати сільських голів, фермерів, одноосібників про стимулюючі державні програми підтримки? Ви маєте довести людям, де і які мають бути дотації і виплати. В районі розвивається ягідництво і садівництво. Ягідники вже  почали дискувати малину. Про гарні цифри ми говоримо завжди. Стільки ж треба говорити про реалії. Тому, вважаю,  доречно буде зібрати колегію і розповісти сільським лідерам про нові державні програми підтримки, щоб вони розказували  про них селянам», -  конкретизував проблему  голова районної ради Тарас Щерблюк.

Як прозвучало, звертатися за підтримкою до держави селян стримує чималий пакет необхідних документів. Щоб зібрати його, насамперед потрібно навести лад у правовстановлюючих бумагах.  Впорядкувати їх заважає необізнаність в тому, куди йти і до кого звертатися. 

Схвальну оцінку голови райдержадміністрації Юлії Гринчук  за уважність до людей і їх побажань отримала після своєї доповіді головний спеціаліст по роботі зі зіверненнями громадян райдержадміністрації Юлія Міщук.  Про  здійснення заходів із підготовки до проведення в районі чергових виборів Президента України присутніх  інформувала  керівник апарату райдержадміністрації Людмили Косюк.

Члени колегії прийняли протокольні рішення.

 

Telegram Channel