УПЦ МП закликало патріарха Варфоломія відкликати Томос - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.59 € 26.98
УПЦ МП закликало патріарха Варфоломія відкликати Томос

«ПокайтЄсь!»

Фото «Українська правда».

УПЦ МП закликало патріарха Варфоломія відкликати Томос

Батюшки, знову промосковське заспівали батюшки!..

Священний Синод УПЦ МП на засіданні 3 квітня закликав відкликати Томос про надання автокефалії Православній церкві України. Відповідна заява опублікована на сайті УПЦ МП, інформує «Українська правда».

«Слід констатувати, що дії Константинопольського Патріархату в Україні завдали великої шкоди українському православ’ю, а також стали загрозою для всеправославної єдності. Вважаємо, що Константинопольський патріархат і особисто патріарх Варфоломій має визнати свою помилку і працювати над її виправленням», – йдеться у заяві.

«Слід констатувати, що дії Константинопольського Патріархату в Україні завдали великої шкоди українському православ’ю, а також стали загрозою для всеправославної єдності».

В УПЦ МП вважають, що «способом виправлення цієї помилки могло б бути відкликання томосу, заклик до розкольників про покаяння в гріху розколу та скликання Всеправославного зібрання задля соборного вирішення українського церковного питання».

Нагадаємо, що 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписано Томос про автокефалію української церкви,  6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.