Відбулася зустрiч редакторiв мiських, мiськрайонних i районних газет Волинi з представниками обласної виконавчої i представницької влади. Розмови про необхiднiсть подiбної зустрiчi велися з самого початку дiяльностi нової команди облдержадмiнiстрацiї, погляди якої на роль i значення в сучасному суспiльно-полiтичному життi так званої “малої преси” не були чiтко окресленi. Натомiсть з вуст окремих представникiв цiєї команди лунали заяви, якi в журналiстських колах сiяли сум’яття, тривогу, а iнодi — й категоричне несприйняття...
Микола ВЕЛЬМА, редактор газети “Вiстi Ковельщини”
Відбулася зустрiч редакторiв мiських, мiськрайонних i районних газет Волинi з представниками обласної виконавчої i представницької влади. Розмови про необхiднiсть подiбної зустрiчi велися з самого початку дiяльностi нової команди облдержадмiнiстрацiї, погляди якої на роль i значення в сучасному суспiльно-полiтичному життi так званої “малої преси” не були чiтко окресленi. Натомiсть з вуст окремих представникiв цiєї команди лунали заяви, якi в журналiстських колах сiяли сум’яття, тривогу, а iнодi — й категоричне несприйняття.
Суботня зустрiч, як зазначив у вступному словi заступник голови обласної державної адмiнiстрацiї Володимир Карпук, була iнiцiйована керiвництвом обласної журналiстської органiзацiї i мала на метi вiдвертий обмiн думками як з боку керiвникiв редакцiйних колективiв, так i з боку влади. Така розмова необхiдна, бо проблем на мiсцях — бiльш, анiж достатньо. Свої зауваження і пропозиції висловили Антонiна Михальчук з Володимира-Волинського, Петро Пастушак з Рожища, Петро Трофимчук з Каменя-Каширського, Iгор Лiсовий з Нововолинська, Феодосiй Мандзюк з Луцька та iншi. Погоджуючись iз тим, що реформування “малої преси” —справа неминуча, вони з тривогою говорили про непродуманi, поспiшнi кроки в цьому напрямi, байдужiсть деяких керiвникiв мiсцевої виконавчої i представницької влади до потреб журналiстських колективiв, нерозумiння форм i принципiв спiвпрацi iз газетярами. — Владi потрiбна вiльна демократична преса, якiй, у свою чергу, необхiдна пiдтримка влади, — зауважив я. — Нема бiльшої помилки за ту, яку демонструють деякi чиновники, вважаючи, що районнi газети — трохи не прислужники влади i водночас — нахлiбники на її шиї. Органи влади — такi ж спiвзасновники друкованих видань, як редакцiйнi колективи, а тому зобов’язанi матерiально пiдтримувати газети, згiдно iз чинним законодавством оплачувати опублiкованi матерiали про їх роботу, всiляко сприяти розвитку критики на шпальтах мiсцевих видань В ходi розмови, у якiй взяли участь заступник керiвника виконавчого апарату — керуючий справами обласної ради Володимир Навроцький, представник Нацiональної ради з питань телебачення i радiомовлення Святослав Зелiнський, в. о. голови обласної органiзацiї НСЖУ Володимир Данилюк, начальник управлiння з питань внутрiшньої полiтики, зв’язкiв з громадськими органiзацiями та ЗМI облдержадмiнiстрацiї Олександр Мартинюк, поступово вимальовувалися шляхи подальшої роботи з реформування малої преси, розв’язання назрiлих проблем пiдтримки журналiстiв.