У Рожищі може з'явитися муніципальна поліція - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.95 € 30.40
У Рожищі може з'явитися муніципальна поліція

Віктор Годик (ліворуч) і В’ячеслав Поліщук під час зустрічі.

rozhrada.gov.ua

У Рожищі може з'явитися муніципальна поліція

Вона боротиметься за чистоту містечка

У Рожищі мають намір створити муніципальну поліцію, інформує Рожищенська міська рада.

З метою перейняти досвід, як це зробити і що для цього потрібно, міський голова В’ячеслав Поліщук та його заступник Сергій Лясковський, здійснили робочу поїздку в місто-побратим Горохів, де муніципальна поліція вже працює та приносить користь для міста.

«У нас є серйозна проблема відсутності покарання за порушення правил благоустрою міста Рожище. Немає швидкого реагування на всі ці питання. Через це виникає потреба створити такий структурний підрозділ, як муніципальна поліція. Звісно, це плани на майбутнє, але маємо намір розпочати з уведенням в штат муніципального інспектора. Тому ця робоча поїздка, була спрямована на те, щоб на власні очі побачити всі плюси та мінуси в роботі муніципальної поліції. Тож щиро дякую колезі, міському голові Горохова Віктору Годикута інспектору муніципальної поліції міської ради Олександру Звірку за консультацію та корисні поради», – каже міський голова В’ячеслав Поліщук.

За словами міського голови, Горохів вражає своєю чистотою. Особливо центральна вулиця, де вже розпочали роботи з благоустрою. Як виявляється, достукатися до свідомості громадян набагато ефективніше тоді, коли приходить інспектор, який має право відразу притягнути  правопорушника до адмінвідповідальності й накласти штраф. Тоді людина сто раз подумає, чи варто кидати папірець на тротуар, а чи «підкидати» сміття у контейнер без проплати за його вивіз.

Як виявляється, достукатися до свідомості громадян набагато ефективніше тоді, коли приходить інспектор, який має право відразу притягнути  правопорушника до адмінвідповідальності й накласти штраф. Тоді людина сто раз подумає, чи варто кидати папірець на тротуар, а чи «підкидати» сміття у контейнер без проплати за його вивіз. 

«Робота муніципальної поліції в рази ефективніша щодо благоустрою, ніж робота поліції. Тому що останні, в силу своєї завантаженості, не можуть приділити багато уваги благоустрою, а для міста саме це є надважливим. Тому ми із заступником будемо готувати матеріали для подачі цього питання на розгляд депутатам міської ради. У випадку підтримки від обранців громади, треба буде вносити зміни у штатний розпис міської ради, визначитися із заробітною платою інспектора, напрацювати положення про муніципальну поліцію та розробити проект. Тобто для втілення задуманого в життя, треба буде провести ряд робіт», – розповідає міський голова.

Не менш важливим, за порадою горохівського міського голови, є підбір кадрів на посаду муніципалів. Як стверджує Віктор Леонідович, на посаду муніципального інспектора варто розглядати кандидатури з людей, які бачать проблеми і негаразди міста, знають закони й самі є законослухняними та порядними людьми.