У Старих Кошарах через штовханину під церквою працювали правоохоронці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.59 € 26.98
У Старих Кошарах через штовханину під церквою працювали правоохоронці

У будь-яких ситуаціях треба залишатися людьми

facebook.com/Vira Fedosyuk

У Старих Кошарах через штовханину під церквою працювали правоохоронці

Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» написала секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк

Чиновниця зазначила, що сьогодні стала свідком, як представники УПЦ Московського патріархату відбирають церкву у громади села Старі Кошари. «Напередодні відбулися збори і жителі прийняли рішення перейти в ПЦУ. Зробили документи і от сьогодні мав правити представник ПЦУ. Коли приїхав священник йому з громадою перекрили вхід в храм представники УПЦ Московського патріархату (зі слів старокошарівської громади привезених з Ковеля та найближчих сіл), які стали і почали співати церковних пісень. Почалася штовханина і викликали поліцію», - написала Віра Федосюк.

За її словами, односельчани були в пригніченому стані, так як не могли потрапити до церкви. «Розказали та показали переоформленні документи. Сказали , що не розуміють позицію УПЦ МП і навіщо ж привозити людей якщо церква Старокошарівська і їм ходити потім до неї, а в тій юрбі що блокує 2-3 людини з села. Священники ПЦУ сказали, що пропонували навіть служити по черзі але Московський патріархат відмовився», -  йдеться у дописі. 

Якось можна було б змиритись аби це прості люди, а це ж найвищі чини УПЦ МП! Це ті люди, які мають нести в суспільство мир, любов і терпіння - навпаки підбурюють на зло, війну, ненависть! Люди схаменіться!

«І от я вирішую поспілкуватися і з іншою стороною конфлікту. Я підійшла до священника УПЦ МП п.Ровінського і задала йому питання: «Навіщо ви блокуєте вхід в церву, якщо на вашій стороні 2-3 людини з села. Ви ж їх возити сюди постійно не будете?! А ті що ходять не хочуть УПЦ МП?!» На що він мені відповів, що на все воля Божа і якщо потрібно буде возити скільки буде потрібно - поки люди не змиряться. Далі він повідав, що у цих людей усі документи неправильні і що тільки у них є право на цю церкву. Далі мене відвів в бік представник інформаційної служби церкви і розповів, що будуть подавати в суд і відстоюватимуть своє право на церкву.

Тим часом громада села потроху розходиться. І тут УВАГА!!!!! Побачивши, що представників МП залишилось в більшості п.Ровінський виходить на середину і каже: «Сьогодні з нами є секретар Ковельської міської ради і вона сказала, що серед вас 2-3 людини з села, а інші тітушки»! Це прозвучало, як вистріл «До бою!!!!». На мене налетіла зграя жіночок, які просто поливали брудом і нічого спільного з любов'ю та полюби ближнього свого.... і не було. Я людина з досвідом і як ближні кажуть: «Ти вже звикла». Але хочу сказати, що такого бруду і ненависті я не зустрічала! Якось можна було б змиритись аби це прості люди, а це ж найвищі чини УПЦ МП! Це ті люди, які мають нести в суспільство мир, любов і терпіння - навпаки підбурюють на зло, війну, ненависть! Люди схаменіться! Навіщо нам така церква і такі священнослужителі?!», - зазначила Фіра Федосюк.

Джерело: Віра Федосюк