Луцькі любителі крутити педалі вимагають звернути увагу на проблеми велосипедистів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 25.04 € 27.75
Луцькі любителі крутити педалі вимагають звернути увагу на проблеми велосипедистів

Двоколісний транспорт обирає дедалі більше лучан...

Фото: Конкурент

Луцькі любителі крутити педалі вимагають звернути увагу на проблеми велосипедистів

Зареєстрували відповідну петицію

Лучанка Вікторія Скомороха зареєструвала електронну петицію з вимогами до міської влади звернути увагу на проблеми велосипедистів.

"Задля підтримки іміджу європейського міста, Луцьку варто було б перейняти досвід наших європейських сусідів по благоустрою міста шляхом створення велодоріжок та паркомісць для них. Це рішення є дуже актуальним через низку причин: 

по-перше, далеко не всі мають можливість мати автомобіль; 

по-друге є велика кількість вулиць, через які не проходить маршрут громадського транспорту, що спонукає людей вибирати велосипед, як засіб пересування в теплі пори року; 

Є велика кількість вулиць, через які не проходить маршрут громадського транспорту, що спонукає людей вибирати велосипед, як засіб пересування в теплі пори року.

по-третє, велосипед являється зручним засобом пересування по такому компактному місту, як Луцьк. 

Для зменшення випадків ДТП за участі велосипедів на під’їздах до Луцька, зокрема з Струмівки, Рованців, Підгайців, та з деяких районів Луцька, а саме ЛПЗ, Ковельська, Вишків та вулиця Лесі Українки. На вказаних ділянках доріг, окрім вул. Лесі Українки, доцільно було б облаштувати велодоріжки хоча б з одного боку проїзної частини дороги. Наявність таких пристосувань для велосипедистів особливо важливо на малоосвітлених, або неосвітлених ділянках дороги. Такі рішення дадуть змогу мінімізувати ризики виникнення автотранспортних пригод за участі велосипедистів та автомобілістів. 

Інша справа - це пішохідна вулиця Лесі Українки, не завадить облаштувати і там велодоріжку. Це сприятиме порозумінню пішоходів та велосипедистів в доволі людній пішохідній зоні Луцька. Проте, також потрібно контролювати дотримання правил пішоходами не виходити на велодоріжку, щоб запобігти конфліктних ситуацій, внаслідок наїзду на них. Обов’язково повинна бути відповідна розмітка та знак, за можливості встановити вказівні стовпчики вздовж доріжки для візуального орієнтування учасників руху на цій вулиці. 

Крім того, постає важливе питання про створення зручних паркомісць для велосипедистів по місту. Це бажано зробити у місцях з інтенсивних рухом, наприклад біля ТАМ-ТАМу, Променя, на вул. Лесі Українки, просп. Волі, у Старому місті, за бажанням роботодавців біля своїх підприємств та поблизу інших великих торгових центрів. Звичайно, для того, щоб люди знали, що там є велопарковка – встановити інформаційні знаки", - йдеться у тексті петиції. 

Протягом кількох годин петицію вже встигли підтримати 44 людини.