Про допомогу ветеранам говорили на Рівненщині - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Про допомогу ветеранам говорили на Рівненщині

До 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки недуг, що спричиняють втрату працездатності. Такі цифри змушують задуматися над пошуком протидії й запобігання цим загрозам.

humanrights.org.ua

Про допомогу ветеранам говорили на Рівненщині

У Рівному проведено Національний «круглий стіл» на тему: «Медична реформа для психічного здоров’я ветеранів». Захід відбувся у рамках проекту «Психічне здоров’я без меж», який організували громадська організація «Development Foundation» за підтримки посольства США в Україні

У його роботі взяли участь представники всіх регіонів України і зарубіжні експерти. Психічне здоров’я ветеранів, їх родин і сімей загиблих – це питання стало ключовим під час засідання.

В обговоренні цієї та інших проблемних тем взяли участь представники міністерств у справах ветеранів України і соціальної політики, експерти, а також представники програм «Building Integrity, Military Career Transition, Psychological Rehabilitation», посольства США в Україні та інші поважні гості.

«За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки недуг, що спричиняють втрату працездатності. Такі цифри змушують задуматися над пошуком протидії й запобігання цим загрозам». 

Заступник міністра у справах ветеранів України Оксана Гаврилюк розповіла, зокрема, і про основні напрями роботи новоствреного відомства: «Для нас важливо налагодити систему підготовки фахівців-психологів, які працюватимуть з ветеранами і членами їх родин. В Україні й зараз є люди, які надають такі послуги учасникам бойових дій у тому числі і безкоштовно. Але вони не завжди мають системний підхід і відповідні навички. Тому ми маємо сприяти підготовці та навчанню таких спеціалістів».

Під час заходу учасники презентували моделі співпраці громадських організацій щодо підтримки ветеранів, які проходять лікування або реабілітацію, обговорили питання підтримки учасників бойових дій, їх адаптації до мирного життя, а також сімей, які пережили втрату члена їх родини.

- Головна мета цього заходу – психологічна реабілітація і відновлення психічного здоров’я ветеранів та в їх родинах. На даний час - це актуальна тема. Потрібно попереджувати розвиток психічних захворювань. Адже вони впливають на загальний стан людини і провокують різні недуги, – зазначив директор департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Олексій Шамак.

Учасники заходу з-за кордону, які були на онлайн-зв’язку, поділилися досвідом запровадження реабілітації в міжнародних інституціях. Зокрема, ерготерапевт з Канади Марика Пакін, яка працює з ветеранами з 2010 року з акцентом на фізичну непрацездатність, наголосила: «За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров»я, до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки недуг, що спричиняють втрату працездатності. Такі цифри змушують задуматися над пошуком протидії й запобігання цим загрозам».

Після завершення «круглого столу» його учасники визнали необхідність масштабної профілактики психічних захворювань. Це, зокрема, створення дорожньої карти взаємодії сервісів допомоги ветеранам, їх родинам і сім’ям загиблих героїв, яка діятиме на базі державних структурних підрозділів і недержавних інституцій, а також створення «Центру посттравматичного стресового розладу».

Валентин СТАВСЬКИЙ.