В Устилузі ростуть ясени, посаджені на честь скасування кріпосного права - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.62 € 27.24
В Устилузі ростуть ясени, посаджені на честь скасування кріпосного права

Ці дерева - справжні велетні.

lisvolyn.gov.ua

В Устилузі ростуть ясени, посаджені на честь скасування кріпосного права

Найбільше дерево має обхват 4 метри 20 сантиметрів

Біля входу до Устилузького лісництва ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» ростуть два ясени. Обидва посаджені у далекому 1861 році на честь скасування кріпосного права у Російській імперії, інформує Волинське ОУЛМГ.

Старожили розповідають, що алею з ясенів тоді висадили по обидва боки дороги аж до Західного Бугу чи й за нього, а лишилося – завдяки лісівникам – тільки два дерева. З іншого боку дороги, навпроти лісництва, також ростуть ясени. Судячи з вигляду, сини чи й онуки «розкріпачених».

Старожили розповідають, що алею з ясенів тоді висадили по обидва боки дороги аж до Західного Бугу чи й за нього, а лишилося – завдяки лісівникам – тільки два дерева.

Лісничий Устилузького лісництва Микола Єдинак та його помічник Андрій Ковальчук, помірявши найбільше дерево в об’ємі, констатують факт: обхват ясена – 4 метри 20 сантиметрів. У діаметрі дерево сягає 1 метр 43 сантиметри. Та угорі, на висоті 2-3 метрів, і діаметр, і обхват – в рази більші.

Лісівники ретельно виміряли розміри старих дерев.
Лісівники ретельно виміряли розміри старих дерев.