Представник президента у ВР не виключає введення двопалатного парламенту - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.35 € 32.31
Представник президента у ВР не виключає введення двопалатного парламенту

Стефанчук переконаний у необхідності парламентської реформи.

РБК-Україна

Представник президента у ВР не виключає введення двопалатного парламенту

На запитання, чи це його роздуми, чи вже є напрацювання з теми двопалатності, Руслан Стефанчук відповів: «Це один із можливих варіантів, який ми будемо розглядати».

Представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що не виключено введення в Україні двопалатного парламенту.

«Велика біда українського парламенту – половинчастий підхід до його формування, тобто змішана система виборів. В Україні вона себе не виправдала», – сказав він в інтерв'ю «РБК-Україна», передає УП.

Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену в 2000 році. Тоді було чотири питання, в тому числі про дві палати й скорочення кількості депутатів.

«Будь-який мікс не дає бажаного результату. Є два шляхи: або нарізування волостей із наглядачами – тоді це мажоритарка. Або шлях політичного структурування суспільства – тоді це пропорціоналка», – заявив Стефанчук.

«Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 року», – сказав він.

«Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену в 2000 році. Тоді було чотири питання, в тому числі про дві палати й скорочення кількості депутатів», – зазначив він.

«Будь-які питання, пов'язані з представництвом народу у владі, повинні виходити з кількості виборців. Коли у нас на момент здобуття незалежності в країні було 52 мільйони людей, тоді 450 депутатів могли бути виправдані», – зазначив Стефанчук.

«Тому ми порушуємо питання про необхідність перепису населення. Ми хочемо зрозуміти людський ресурс в Україні, і звідси на підставі європейських норм представництва обчислити оптимальну кількість депутатів», – заявив він, уточнивши, що перепис заплановано на грудень 2020 року, але на нього потрібно до 4 млрд грн.

При цьому Стефанчук наголосив, що не говорить про конкретну концепцію двопалатного парламенту чи те, що це все буде зроблено найближчим часом.

Він додав, що референдум в 2000 році «проходив в інших політичних і соціальних умовах, за іншої редакції Конституції і т.д., але ми і не можемо ігнорувати те, який відсоток громадян тоді за це проголосував».

На запитання, чи буде верхня палата мажоритарною, а нижня пропорційною, представник Зеленського у Верховній Раді відповів: «Цілком можливо, це один із варіантів».