Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Україною мандрує виставка ікон, написаних на ящиках від снарядів з передової

Дивним чином пройшовши крізь пекло війни, фрагменти ящиків повернулися у мирне життя іконами, з яких в нас вдивляються очі Спасителя, Богородиці та святих.

Фото Олександрини Кругленко

Україною мандрує виставка ікон, написаних на ящиках від снарядів з передової

У середині травня до Фастова завітала одна з найщемливіших виставок сучасності: виставка ікон, намальованих на дошках від ящиків для снарядів. Вона вже добігає кінця і скоро поїде далі українськими, а то й зарубіжними просторами

Цей проект українських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка називається «Passiones/Страсті», він включає намальовані ікони до п’ятих роковин від початку війни на Донбасі і присвячений загиблим на цій війні українським воїнам, а також мирних українським жителям, пише Інфокава.

 

Дивним чином пройшовши крізь пекло війни (адже більшість дощок привезені саме з фронту), фрагменти ящиків повернулися у мирне життя іконами, з яких в нас вдивляються очі Спасителя, Богородиці та святих, пробуджуючи найцінніших дар людської душі – Милосердя.

Дивним чином пройшовши крізь пекло війни (адже більшість дощок привезені саме з фронту), фрагменти ящиків повернулися у мирне життя іконами, з яких в нас вдивляються очі Спасителя, Богородиці та святих.

Виставка має глибоко символічний характер: перетворення смерті (набої, міни, снаряди, які зберігалися в ящиках) через мистецтво (ікони та артоб’єкти) на життя (медицина, що рятує та зцілює).

 

Адже кошти, отримані від продажу ікон, ідуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, найбільшого недержавного медичного проекту на Донбасі. Проект «Ікони на ящиках з-під набоїв» наразі є головним джерелом фінансування шпиталю.

За роки, що пройшли з моменту створення, мистецька виставка експонувалася в Європарламенті, Верховній Раді України, Литовському Сеймі, Софії Київській, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Національному музеї імені Т. Г. Шевченка.

Виставка побувала у багатьох містах світу: Вашингтоні, Лос-Анжелесі, Чикаго, Едмонтоні, Монреалі, Торонто, Гаазі, Берліні, Мюнхені, Відні, Варшаві, Празі , Римі, в українських містах (усього понад 30 міст Європи та Америки, біля 60 локацій).

 

Олександр Чернишенко

Telegram Channel